Zamknij
REKLAMA

Policjanci ostrzegają... To nowa metoda. Jest "cwana", ale można ją rozpoznać

09:33, 04.02.2023 mis Aktualizacja: 09:33, 04.02.2023
Skomentuj Foto: AdobeStock Foto: AdobeStock

Policjanci ostrzegają przed nowym oszustwa, polegającym na  przesyłaniu wiadomości pochodzących rzekomo z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Lepiej tam nie zaglądać i nie pobierać żadnego pliku, bo grozi  utratą danych.

Cyberprzestępcy tym razem podszyli się pod Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości - jednostkę policji, która zajmuje się bezpieczeństwem w sieci. Oszuści próbują zachęcić swoje ofiary do pobrania rzekomo oferowanego przez policjantów programu. Link przesłany w wiadomości prowadzi jednak do fałszywej strony internetowej, z której można pobrać potencjalnie złośliwy plik.

- Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zwraca uwagę, że w treści wiadomości przesyłanej przez oszustów występują błędy w pisowni, podany jest nieprawidłowy adres mailowy, ponadto adres strony internetowej poprzedzony jest fałszywą frazą: troadsecow.com – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie policji.

- Nasze wskazówki w zakresie używania np. programów antywirusowych mogą dotyczyć jedynie pobierania legalnych, sprawdzonych i oryginalnych programów z oficjalnych domen producentów – podkreślają mundurowi.

Foto: Policja

Lepiej nie wchodzić na wspomnianą wyżej stronę internetową i nie pobierać z niej pliku. Ściągnięcie go na swój komputer może skutkować zainfekowaniem urządzenia lub utratą danych.

Źródło: Policja

[ALERT]1675434272946[/ALERT]

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

SzybkiSzybki

5 2

Co za świeże info , trochę wam to zajęło . Ostrzeżenie policji z października . Dobrego dnia 😉 09:45, 04.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%