Zamknij
REKLAMA

Powybijał szyby i ukradł co lepsze z auta. Po trzech tygodniach go namierzyli...

15:16, 21.07.2021 | M.S
Skomentuj Adobe Stock
REKLAMA

23-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem. Wybił szyby w zaparkowanym pojeździe i ukradł co cenniejsze rzeczy znajdujące się w środku. Właściciel starty wycenił na kilka tysięcy złotych.   

O tym, że doszło do przestępstwa funkcjonariuszy powiadomił w sobotę 26 czerwca pracownik dbający o porządek na terenie stanicy w Karcu. - Zauważył wybite szyby a wewnątrz auta znajdowały się dwa pokaźne kamienie i potłuczone szkło - mówi sierż. szt. Marek Balczyński, zastępca rzecznika KPP w Gostyniu.

Okazało się, że uszkodzony samochód marki Opel należy do uczestnika imprezy jaka miała tam miejsce dzień wcześniej. - Grupa znajomych spotkała się w miejscowości Karzec, aby świętować urodziny jednego z kolegów. (...) Uczestnicy nad ranem, gdy spotkanie dobiegło końca postąpili w sposób najbardziej właściwy czyli zorganizowali transport do miejsca zamieszkania pozostawiając swoje pojazdy w bezpiecznym miejscu, tak przynajmniej myśleli - mówi sierż. szt. Marek Balczyński. 

Właściciel auta,  który dotarł na miejsce szybko zorientował się, że zniszczone szyby, to nie jedyna strata. Z pojazdu zniknęły rzeczy osobiste mężczyzny, okulary, kosmetyki, opaska monitorująca i e-book. Mężczyzna oszacował straty na łączną kwotę 5,9 tys. zł.

Po niespełna trzech tygodniach gostyńscy śledczy dotarli do sprawcy. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Przyznał się do winy. Nie podał powodów swojego zachowania. Stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

[ALERT]1626873301336[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

LujLuj

5 0

Można ukraść e-book? 😂 17:15, 21.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Janurz Janurz

1 0

🤣 06:34, 22.07.2021


nn

5 0

Warto przyjrzeć się głównie kradzieży e-booka. Myślę, że może to być pierwszy taki przypadek. 21:55, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%