Od rana do kilku szkół i przedszkoli w powiecie gostyńskim docierały informacje o możliwości podłożenia ładunków wybuchowych w placówkach. Gostyńska policja interweniowała kilkukrotnie. Na szczęście wszystkie okazały się fałszywe. Bez problemów do matury przystąpili uczniowie jednej ze szkół średnich, do których też dotarła "bombowa" wiadomość.
Wiadomości email o podłożonych na terenie szkół ładunkach wybuchowych otrzymały cztery placówki w powiecie gostyńskim: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Szkoły Podstawowe w Sikorzynie i Bodzewie oraz Przedszkole Miejskie nr 1 w Gostyniu. - Policjanci sprawdzili każde z tych zgłoszeń i okazało się, że na szczęście te alarmy były fałszywe - mówi asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu. Żaden z administratorów budynków nie podjął decyzji o ewakuacji. Bez przeszkód zorganizowano też matury w ZSOiZ w Pogorzeli.
Funkcjonariusze pracują nad zlokalizowaniem źródła fałszywych alarmów. - Za podanie takiego fałszywego alarmu grozi odpowiedzialność karna - od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - podsumowuje asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.
[ALERT]1620127067727[/ALERT]
Zrujnowany mur to już historia. Parking zostaje, ale...
Przecież jest targowisko w tym miejscu i z tego co wiem to jedno z nielicznych w okolicy gdzie nie pobiera się opłaty targowej . Jaki efekt ? Jedno lub w porywach dwóch sprzedających . Śmiech
Targowy
21:34, 2025-09-18
Przytrzymali go za szyję i zabrali gotówkę! Brutalny...
Wyrywać chwasty ze społeczeństwa.
Robert
19:04, 2025-09-18
Ten dzień przejdzie do historii parafii. Czekali dwa...
2 najwiekrze organy w bylym wojewoctwie leszczynskim wyprzedza nas tylko rawicz
gg
17:36, 2025-09-18
Zrujnowany mur to już historia. Parking zostaje, ale...
Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto . Mógł powstać targowisko lub coś innego aby przynosiło zyski. Może lepiej pieniądze przeznaczyć na wyjazd z leśnej w stronę Gostynia. Może ktoś w końcu odpowie za wyrzucone pieniądze
Lolo
17:26, 2025-09-18
8 1
oj tak można dostać wyrok to prawda - tyle,że trzeba wykryć sprawcę
2 4
Żebyś się nie zdziwił!
4 2
wątpię ale może coś mnie zaskoczy a przypomnij mi autorów maili z matur znaleziono?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz