Zamknij
REKLAMA

"Kret" uszkodził rurociąg z gazem. Ewakuowano mieszkańców pobliskich posesji

09:27, 05.01.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Poniec Moje Miasto
REKLAMA

Kilka osób musiało opuścić swoje domy, po tym jak urządzenie zwane "kretem" uszkodziło rurociąg gazowy na jednej z ponieckich ulic. Przez kilka godzin na miejscu działali pracownicy pogotowia gazowego i strażacy, którzy zabezpieczali teren. 

Wczoraj kilka minut po godz. 16. dyżurny gostyńskiej komendy został poinformowany przez dyspozytora pogotowia gazowego z Poznania o uszkodzonym rurociągu gazowym niskiego ciśnienia na ul. Prusa w Poniecu. Zdarzenie miało miejsce podczas prac ziemnych.

- Do uszkodzenia doszło przez maszynę, tzw "kreta", który wykonuje przeciski  pod jezdnią - mówi st. asp. Tomasz Grześkowiak, dyżurny operacyjny KP PSP Gostyń. - Naprawą zajęli się pracownicy pogotowia gazowego, którzy w pierwszej kolejności wykonali dostęp do uszkodzonej rury, a następnie ją uszczelni. W tym czasie zastępy JRG Gostyń i OSP Poniec zabezpieczały miejsce zdarzenia - mówi st. asp. Tomasz Grześkowiak. Ewakuowano łącznie 6 osób z pobliskich posesji, którzy na czas prowadzonej akcji udali się do rodzin.

[ALERT]1609835214373[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA