Zamknij
REKLAMA

Ich życie wisiało na włosku...

15:30, 07.08.2018 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Nie wiadomo jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie reakcja pewnego mężczyzny, który powiadomił służby ratunkowe o tym, że w mieszkaniu sąsiadów wybuchł pożar. Wszystko wskazuje na to, że człowiek ten uratował im życie. Para leżała kompletnie pijana, a na kuchence płonęła patelnia.

Była sobota, 4 sierpnia około godz. 22:50 w miejscowości Wziąchów, w gminie Pogorzela. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu otrzymał informację o tym, że w jednym z domów wybuchł pożar. Natychmiast skierował tam patrol, który znajdował się najbliżej. - Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zauważyli wydobywający się z mieszkania dym - mówi Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. Pukali do drzwi, ale nikt nie otwierał, wtedy wyważyli je i dostali się do środka.  Policjanci ugasili pożar i ewakuowali kompletnie pijanych domowników. - Palił się tłuszcz na patelni, która stała na kuchence gazowej. Natomiast w jednym z pokoi znaleźli pijane dwie osoby. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila, a kobieta prawie 2 promile - mówi rzecznik KPP Gostyń.

Chwilę później na miejsce dotarli strażacy, którzy przejęli od policjantów poszkodowanych i udzielili im pierwszej pomocy medycznej. Ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego zadecydowali, że kobieta zostanie przewieziona do szpitala na dalsze badania i obserwację. Ta jednak kategorycznie odmówiła dodatkowym badaniom i hospitalizacji. W tych okolicznościach szczególne podziękowania należą się mieszkańcowi, który zauważył zagrożenie i szybko zaalarmował służby ratunkowe.

Foto: OSP Pogorzela

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

StrazakStrazak

2 2

Pożar na patelni koń by sie uśmiał 23:49, 07.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzemoPrzemo

1 0

Koń zdech czeba orac hehe 23:43, 10.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%