Funkcjonariusze Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zabezpieczyli łącznie 7420 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 58 i 70 lat.
Jak informuje portal rzeczkrotoszynska.pl, 16 października kryminalni z Krotoszyna, działając na podstawie posiadanych materiałów operacyjnych, ustalili, że 70-letni mieszkaniec Krotoszyna może posiadać i sprzedawać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. W trakcie działań, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Citroen Xsara, którym kierował 58-letni mieszkaniec pow. krotoszyńskiego. W pojeździe, oprócz kierowcy, znajdował się 70-letni pasażer.
W trakcie legitymowania i przeszukania samochodu policjanci znaleźli 4 kartony z zawartością 800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca powiedział mundurowym, że papierosy kupił tego dnia od swojego pasażera.
- W związku z ujawnieniem nielegalnych wyrobów akcyzowych policjanci przystąpili do przeszukania miejsca zamieszkania 70-latka oraz należących do niego pomieszczeń gospodarczych i pojazdu marki BMW. Podczas czynności zabezpieczono kolejne 6620 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy - informuje podkom. Piotr Szczepaniak, rzecznik krotoszyńskiej policji.
Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 7420 sztuk papierosów, które nie posiadały wymaganych oznaczeń akcyzowych. Całość czynności została udokumentowana fotograficznie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, gdzie przesłuchano ich w charakterze świadków. Po wykonaniu czynności zostali zwolnieni.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wszczęcie postępowania w kierunku art. 65 § 1 i 3 Kodeksu karnego skarbowego, dotyczącego nabywania, przechowywania lub przewożenia wyrobów akcyzowych bez wymaganych oznaczeń.
Wartość uszczuplenia należności publicznoprawnych w postaci podatku akcyzowego i podatku VAT zostanie określona w toku dalszego postępowania.
[ZT]83727[/ZT]
[ZT]83682[/ZT]
[ZT]83667[/ZT]
[ALERT]1761123378546[/ALERT]
Tak wygląda codzienność pod szpitalem. Nie zawsze z...
A gdzie ci ludzie mają stanąć? Gdzie moze to sa minuty sekundy życia ich bliskich co? W okolicach szpitala nie ma żadnego parkingu który by to umożliwił? Czasami proponuję sie zastanowiac każdemu co pisze bzdury bo za chwilę sam możesz tam stanac
Xxx
15:42, 2025-10-22
Goniły dziecko na hulajnodze, ścigały kobietę na...
No i stało się właśnie przed chwilą kogoś pogryzły
Mieszkaniec
15:41, 2025-10-22
Goniły dziecko na hulajnodze, ścigały kobietę na...
To wszystko jest do czasu dopóki nie pogryzą śmiertelnie to wtedy służby się za to dopiero wezmą.
Mieszkaniec
15:30, 2025-10-22
Miał być park handlowy, a jest zarośnięty teren...
zadnego kfc czy maka nie bedzie w gostyniu to zappomnijcie o tym
r
15:08, 2025-10-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz