Czy w Chwaliszewie ktoś chciał porwać dziecko? Do sytuacji miało dojść na wysokości posesji sołtysa. Policja komentuje sprawę.
Jak informuje portal Rzeczkrotoszynska.pl, w mediach społecznościowych mieszkanka podkrotoszyńskiej wioski opublikowała dramatyczny wpis. Informuje o tym, że 12 czerwca ok. godz. 13:15 w tej wiosce ktoś próbował uprowadzić dziecko, które wracało ze szkoły rowerem. Do zdarzenia miało dojść na wysokości domu sołtysa.
- Prawdopodobnie osobowe białe auto. Jechała kobieta. Na szczęście chłopiec wyrwał się i uciekł. Prosimy wszystkich rodziców o szczególną uwagę! - napisała kobieta.
Na koniec dodała, że sprawa została zgłoszona na policję i jeszcze poprosiła o udostępnienia posta. Internauci podjęli temat. 13 czerwca rano wpis o próbie porwania udostępniło już ponad 700 osób, w tym także profil Sołectwa Chwaliszew.
Cała sprawa okazała się jednak nieprawdą.
- Potwierdzam fakt zgłoszenia wczorajszej sytuacji w miejscowości Chwaliszew. Policjanci z wydziału kryminalnego po szczegółowych weryfikacjach ustalili, że to zdarzenie nie miało miejsca - powiedział asp. szt. Piotr Szczepaniak, rzecznik krotoszyńskiej policji.
Jak do tego doszło?
- Dostaliśmy taką wiadomość od ojca jednego z naszych dzieci dlatego tak szybko zareagowaliśmy i chciałyśmy ostrzec innych rodziców, kazał ustawić nam post publiczny. Najważniejsze wszystko szczęśliwie się zakończyło. Ważne że reagujemy na takie informacje. Nie można dziecka lekceważyć - informuje mieszkanka, który napisała post.
[ZT]80250[/ZT]
[ZT]80214[/ZT]
[ZT]80174[/ZT]
[ALERT]1749930752943[/ALERT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz