Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:08, 06.02.2023
Usprawnienie leczenia chorób rzadkich zależy w znaczącym stopniu od ich wczesnego rozpoznania, a jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej diagnostyki genetycznej - wskazywali uczestnicy Healthcare Policy Summit poświęconego chorobom rzadkim. Rekomendacje specjalistów zostaną przedstawione Ministerstwu Zdrowia w marcu 2023 r.
11:11, 06.02.2023
Posiadasz nieruchomości gruntowe? Bez względu na to, co zamierzasz zrobić z własną działką - sprzedać, wydzierżawić, przepisać na członka rodziny, wybudować na niej dom, czy "poczekać na lepsze czasy" - powinieneś wykonać jej gruntowną diagnozę pod kątem wad, uciążliwości, zagrożeń i ograniczeń formalnoprawnych oraz potencjału inwestycyjnego. Sprawdzenie działki da gwarancję bezpiecznej inwestycji i szansę na rozpoznanie sytuacji rynkowej.
10:21, 06.02.2023
Życie w biegu sprawia, że znacznie rzadziej mamy czas na gotowanie w domu, dlatego coraz częściej korzystamy z fast foodów, tęskniąc jednocześnie za tradycyjnym jedzeniem. Teraz możemy to zmienić. W Gostyniu otwarła się nowa restauracja, serwująca domowe obiady – szybko, niedrogo i smacznie, a do tego według sprawdzonych przepisów. Także z dowozem.
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
14:04, 02.02.2023
Domowe testy diagnostyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na łatwość wykonania i dokładność. Co więcej, zapewniają wiarygodną diagnozę bez konieczności wychodzenia do laboratorium. Chcesz wiedzieć, co można zbadać sobie samemu w domu? Zobacz, jakie są popularne badania do samodzielnego wykonania.
13:07, 02.02.2023
Nie sposób znaleźć okoliczności, w których nie przydałyby się papierowe opakowania. Często do przechowania i przenoszenia rzeczy wystarczają te, które już są w domu. Co jednak zrobić, gdy ich brakuje? Najlepiej kupić je w Margo Pack, sklepie z papierowymi torebkami i pudełkami, ale nie tylko.
10:55, 02.02.2023
Ubrania robocze to odzież o szerokim zastosowaniu. Ochronne spodnie, bluzy, kurtki czy obuwie noszą nie tylko pracownicy budowlano-remontowi. Kto jeszcze powinien wyposażyć się w wytrzymałą odzież roboczą?
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
07:29, 31.01.2023
Trudno sobie wyobrazić eleganckiego mężczyznę z portfelem inny niż skórzany, w kolorze czarnym. To klasyk, który nigdy nie wyszedł z mody. Pasuje do każdej stylizacji i co dla wielu panów ma duże znaczenie – jest niemal niezniszczalny. Za co jeszcze jest przez mężczyzn na całym świecie tak uwielbiany?
07:15, 31.01.2023
Czy kiedykolwiek chciałeś, aby Twoje zdjęcia online miały taką samą wyrazistą jakość jak te wykonane przez profesjonalnych fotografów? Z pomocą nowoczesnej technologii możesz teraz sprawić, że Twoje zdjęcia online będą wyglądały profesjonalnie i dopracowane. Oto pięć wskazówek dotyczących jakości zdjęć, które pomogą Ci sprawić, by Twoje zdjęcia wyglądały jak najlepiej. Dzięki kilku prostym zmianom możesz błyskawicznie zmienić swoje zdjęcia z amatorskich na profesjonalne. Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia na stronę internetową, bloga, czy do mediów społecznościowych, te wskazówki pomogą Ci upewnić się, że Twoje zdjęcia wyglądają najlepiej. Od oświetlenia i kompozycji do korekty kolorów i rozdzielczości, te wskazówki pomogą Ci zmaksymalizować potencjał Twoich zdjęć. Przy odrobinie praktyki możesz szybko i łatwo stworzyć oszałamiające zdjęcia, z których będziesz dumny.
14:23, 30.01.2023
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar i dopasowanie do wózka. Śpiworek powinien być odpowiednio duży, aby zapewnić swobodę ruchów dziecka, ale jednocześnie nie powinien być zbyt luźny, by nie zmniejszać jego ochrony. Kolejnym ważnym aspektem jest materiał, z jakiego jest wykonany śpiworek - powinien być wodoodporny i oddychający, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo dziecka.
08:14, 30.01.2023
Esperal to popularna metoda wspomagająca walkę z chorobą alkoholową. Cechuje się dużą skutecznością. Wzbudza u osób uzależnionych wstręt do alkoholu. Działanie wszywki alkoholowej powoduje strach u jednostki przed sięganiem po tą substancję. Strach ten dotyczy występowania nieprzyjemnych objawów, które zagrażać mogą zdrowiu i życiu osoby uzależnionej.