Zamknij

Gostyń. Czas na niezwykłą podróż, jakiej jeszcze nie było. Na twoich oczach...

09:12, 18.09.2024 JAR Aktualizacja: 10:14, 18.09.2024
Skomentuj Foto: Arch. Gostyn24 Foto: Arch. Gostyn24

Instytut Pamięci Narodowej rusza z wyjątkową inicjatywą, która ma na celu przybliżenie polskiej historii w nowoczesnej formie. Mobilny Przystanek Historia Przyszłości to interaktywna przestrzeń, w której tradycja spotyka się z innowacją. Przystanek ten odwiedzi różne miasta w Polsce, a już wkrótce zawita do Gostynia. To niezwykła okazja, by zanurzyć się w świat historii dzięki nowym technologiom i grom edukacyjnym.

Mobilny Przystanek Historia Przyszłości to projekt, który łączy edukację historyczną z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W dniach 24–26 września przystanek zatrzyma się w Gostyniu, na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Wrocławskiej 10. Przez trzy dni mieszkańcy będą mieli możliwość korzystania z licznych stanowisk wyposażonych w komputery oraz urządzenia VR (wirtualnej rzeczywistości). Wystawa skierowana jest do wszystkich grup wiekowych – zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Otwarcie wystawy odbędzie się 24 września o godz. 10:00, z udziałem Magdaleny Hajduk, dyrektor Biura Nowych Technologii IPN, dr hab. Rafała Reczka, dyrektora poznańskiego oddziału IPN, oraz Mikołaja Kulczaka, dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

Jednym z największych atutów wydarzenia są gry edukacyjne przygotowane przez Biuro Nowych Technologii IPN. Każda z nich to nie tylko źródło świetnej zabawy, ale także sposób na poszerzenie wiedzy historycznej i kształtowanie postaw obywatelskich. Wśród dostępnych tytułów znajdziemy m.in.:

  • „Lotnicy – wojna w przestworzach” – gra przygodowa przedstawiająca losy polskich lotników walczących podczas II wojny światowej.
  • „Gra Szyfrów” – osadzona w czasach wojny polsko-bolszewickiej, gdzie gracze wcielają się w kryptologów, których zadaniem jest złamanie wrogich szyfrów.
  • „Warsaw Rising” – strategiczna gra opowiadająca o Powstaniu Warszawskim, pozwalająca lepiej poznać realia tamtych czasów.
  • „Szybowcowa ‘87” – aplikacja, która przenosi graczy do PRL-owskiego mieszkania we Wrocławiu, gdzie drukowano podziemną prasę.
  • „Świadectwo poMOCY” – wzruszająca etiuda filmowa o rodzinie Ulmów, którzy w trakcie II wojny światowej ukrywali Żydów.

Przystanek Historia Przyszłości to miejsce dla każdego – nie tylko dla fanów gier. Dla najmłodszych dostępne będą gry komputerowe, a osoby poniżej 13 roku życia mogą cieszyć się interaktywnymi materiałami historycznymi. Z kolei dla starszych, powyżej 13 lat, dostępne są stanowiska VR, które przeniosą uczestników do innego świata. Dla nauczycieli i edukatorów przygotowano także materiały dydaktyczne, które mogą posłużyć do wzbogacenia lekcji historii.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy dokonać rejestracji oraz wyrazić zgodę na rozpowszechnianie wizerunku. Stanowiska VR są dostępne dla osób powyżej 13 roku życia, jednak uczestnicy do 18. roku życia muszą mieć zgodę rodziców. Młodsi uczestnicy mogą korzystać z gier na komputerach stacjonarnych, a wstęp dla małoletnich jest możliwy po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Mobilny Przystanek Historia Przyszłości to wyjątkowa okazja, by spojrzeć na historię w nowoczesny sposób. Bezpłatny dostęp do gier, aplikacji i interaktywnych materiałów sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – niezależnie od wieku. Odkryj losy polskich bohaterów, zanurz się w wirtualną rzeczywistość i poznaj fascynujące wydarzenia historyczne.

Zapraszamy już 24–26 września na boisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. To niepowtarzalna szansa, by połączyć naukę z nowoczesną technologią i przekonać się, że historia może być nie tylko pouczająca, ale i pełna emocji!

[ZT]72012[/ZT]

[ZT]71832[/ZT]

[ZT]71801[/ZT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(JAR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%