Zamknij
REKLAMA

Kredyt na święta? Wybierz mądrze

15:08, 04.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Boże Narodzenie to okres, który zawsze wiąże się ze zwiększonym wydatkami. Chociaż można się do nich przygotować, wielu Polaków decyduje się skorzystać z oferty kredytowej banków. Chociaż w pożyczaniu pieniędzy na święta nie ma nic złego, należy robić to z rozwagą. Nieprzemyślana i nieostrożna decyzja może być pierwszym krokiem do przejściowych kłopotów finansowych.

Z roku na rok rośnie kwota świątecznych wydatków. Jak wynika z tegorocznego raportu „Zakupy świąteczne” przygotowanego przez Deloitte, na organizację Bożego Narodzenia Polacy wydadzą średnio 1168 zł. Najwięcej budżetu pochłonie zakup prezentów świątecznych (45%). Odrobinę mniej pieniędzy Polacy wydadzą na zakup żywności (44%), zaś najmniej – na spotkanie towarzyskie ze znajomymi (tylko 11%).

Polacy nie stronią od kredytów świątecznych

Okres świąteczny, jako że wiąże się ze zwiększonymi wydatkami, może przyczynić się do obciążenia domowych finansów. Dlatego wielu rodaków chętnie korzysta z ofert kredytowych przygotowanych przez banki. Potwierdzają to m.in. dane zamieszczone w raporcie „Sytuacja na rynku consumer finance” zebrane przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. Aż 12,5% Polaków zaciąga kredyty w celu pokrycia wydatków konsumpcyjnych, w tym wydatków związanych z organizacją świąt Bożego Narodzenia.

Aby kredyt świąteczny nie okazał się pułapką...

W okresie okołoświątecznym banki kuszą atrakcyjnymi ofertami kredytów. Promocje polegają przede wszystkim na obniżeniu oprocentowania lub zmniejszeniu prowizji. Dzięki temu tego rodzaju wsparcie finansowe staje się bardziej opłacalne w porównaniu ze standardową ofertą.

Często jednak zdarza się, że kredyty świąteczne podejmowane są pod wpływem chwili. Dlatego decyzja powinna być dokładnie przemyślana i przeanalizowana. Zaleca się także porównać dostępne oferty – najlepszy kredyt gotówkowy znajdziesz na finanse.rankomat.pl. Szybko przekonasz się, że pozornie podobne propozycje mogą różnić się nawet o kilkaset złotych w skali całego okresu kredytowania.

Zanim zaciągniesz kredyt gotówkowy:

  • dokładnie oceń swoje potrzeby finansowe
  • precyzyjnie oszacuj sytuację materialną
  • wybierz atrakcyjną ofertę kredytową.

Warto przy tym sprawdzić RRSO poszczególnych produktów bankowych. Przykładowo, Gotówkowy Kredyt Świąteczny w Banku BPS ma RRSO na poziomie 22,21%, podczas gdy Pożyczka Online w PKO BP to RRSO wynoszące zaledwie 10,47%.

Interesuje Cię wsparcie finansowe wyróżniające się niskimi kosztami? Kredytu bez prowizji wyszukasz na finanse.rankomat.pl. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone