Zamknij
REKLAMA

Tylko pogratulować!

11:56, 13.07.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Kolejna firma właśnie kończy przygotowania do uruchomienia nowej hali, a gmina na ostatni guzik dopina plan przejęcia kolejnych gruntów pod inwestycje.  Mają one pozwolić na dalsze powiększanie strefy, a co za tym idzie – tworzenie nowych miejsc pracy.

Na terenie jednej z działek sprzedanych przez gminę w ponieckiej strefie inwestycyjnej powstała właśnie nowa hala, w której wkrótce ruszyć ma produkcja. Kolejne takie obiekty mają być gotowe w ciągu najbliższych miesięcy. Rozwój strefy to jeden z priorytetów samorządu. Na początku roku gmina sprzedała ostatnie dwie ostatnie, ale potrzeby są jeszcze większe.

Rozwiązaniem może być porozumienie z właścicielami sąsiednich terenów. Są to Lasy Państwowe i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Rozmowy są już na tyle zaawansowane, że być może jeszcze w lipcu zapadnie pozytywna decyzja w tej sprawie. - Zależy nam na zamianie gruntów w sąsiedztwie tak zwanej szwedzkiej górki na proponowane przez nas inne grunty. Jeśli negocjacje się powiodą, to gmina zyska spory areał pod rozwój strefy i dalsze inwestycje – mówi Krystian Juśkiewicz z ponieckiego Urzędu Miejskiego. Samorząd w tym roku zainwestował też spore środki w doprowadzenie do strefy kompletnych mediów. Niedawno zakończono prace związane z gazyfikacją terenów.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone