Zamknij
REKLAMA

Chcą wykupić grunt przy oczyszczalni

08:51, 11.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Pół hektara łąki sąsiadującej z gminną oczyszczalnią ścieków w Pępowie chcą nabyć władze gminy. Grunt pozwoliłby w przyszłości na rozbudowę infrastruktury. Podpisano już wstępną umowę z właścicielem, ale nie określono w niej jeszcze ceny. Negocjacje w tym zakresie mają dopiero nastąpić.

Gmina Pępowo planuje poważną modernizację oczyszczalni ścieków, której koszt szacowany jest na blisko 10 milionów złotych. Na razie postanowiono zainwestować w poszerzenie terenu wokół obecnej oczyszczalni. - Rozpoczęliśmy rozmowy z właścicielem terenu znajdującego się za oczyszczalnią, bo zależy nam na nabyciu około 28 arów ziemi pod przyszłą rozbudowę oczyszczalni. Rozmowy nie były łatwe, ale po mediacjach osiągnęliśmy wstępny kompromis. Właściciel zgadza się na sprzedaż na rzecz gminy terenu o powierzchni pół hektara. Rozmawialiśmy ze związkiem wodociągowym w Strzelcach i mamy od nich również zapewnienie, że może nie dziś ,ale za 5-10 lat ten grunt będzie bardzo gminie potrzebny. A gdyby nie, to zawsze można go sprzedać – wyjaśnia wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Gmina wyjaśniła, że w sprawie zakupu podpisano wstępną umowę, jednak nie ma w niej żadnych danych dotyczących ceny nabycia tego terenu. - Kwestia ceny będzie ustalana w późniejszym czasie. Dziś trudno spekulować. Dla porównania w Gębicach sprzedajemy 12 arów, za które zapłacić trzeba minimum 12 tysięcy złotych. Tu cena może być inna, wszystko zależy od ustaleń – dodaje włodarz Pępowa.

Zdecydowano, że koszty wszelkich podziałów gruntów i prac geodezyjnych sfinansować ma Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich. Decyzje o tym, czy samorząd Pępowa otrzyma wnioskowane miliony złotych na modernizację oczyszczalni, zapaść mają jeszcze w tym roku, ale termin publikacji list rankingowych nie został jeszcze oficjalnie przedstawiony.

(m)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

hahahaha

1 0

Brawo Gmina Pępowo i brawo Związek ze Strzelec, który nieustannie inwestuje i modernizuje infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Oby tak dalej! 22:33, 11.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone