Zamknij
REKLAMA

Coś w tym jest...

07:40, 11.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Nie będzie kar finansowych dla firmy zajmującej się odnawianiem Rowu Krobskiego i budowanej przy nim ścieżki rowerowej. Gmina uznała za zasadne wyjaśnienia wykonawcy. Finał zadania ma być przesunięty na koniec czerwca.

O wydłużeniu terminu realizacji prac nad Rowem Krobskim informowaliśmy już przed tygodniem. Wykonawca nie był w stanie sfinalizować inwestycji w terminie, a więc do końca maja. Wysłał do ratusza pismo z wyjaśnieniami i prośbą o prolongatę. - Uznałem, że uzasadnienie przedłożone przez firmę jest zasadne i postanowiłem, że wydłużamy termin bez konieczności nakładania kar finansowych. Firma tłumaczyła, że nie mogła rozpocząć prac wcześniej ze względu na wysoki stan wody. Dodatkowo zakres prac jest spory – mówi burmistrz Krobi Sebastian Czwojda.

Zdaniem burmistrza w przypadku sytuacji niezależnych od wykonawcy wydłużenie terminów jest zwyczajowo obowiązkiem inwestora i nie może się wiązać z naliczaniem kar. Inwestycja ma zakończyć się więc 30 czerwca. Wykonawca już oczyścił rów i zamontował nad nim nowe kładki. Posiadają wzmocnione mocowania na skarpach i wykonane są z drewna. Znacząco poprawi to estetykę terenu spacerowego za Wyspą Kasztelańską. W najbliższym czasie prowadzone będą prace przy budowie wzdłuż rowu i boiska ścieżki pieszo-rowerowej. W dużej części ten trakt ma zostać utwardzony kostką brukową.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

UiUi

1 0

Kto w tym zadaniu ma interes !!!!
21:07, 02.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone