Zamknij
REKLAMA

Promocja się skończyła...

11:02, 08.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Drożej niż się spodziewano, ale będą – mowa o chodnikach w trzech wsiach gminy Poniec. Nowe trakty pojawią się do jesieni w Szurkowie, Rokosowie i Grodzisku. Gmina musiała jednak dołożyć do inwestycji kilkadziesiąt tysięcy złotych, bo oferty okazały się droższe od przewidywań.

Budowa nowych chodników w trzech wsiach była planowana od dawna. Samorząd ogłosił więc postępowania, szukając wykonawców. Zgodnie z przepisami zastosowano tak zwane zapytania o cenę. - Po otwarciu ofert okazało się, że oferty przekroczyły zaplanowane kwoty i za zgodą Rady Miejskiej musieliśmy zwiększyć wydatki na każdą z inwestycji, choć w różnych kwotach. Konieczne było dołożenie 5 tysięcy do chodnika w Grodzisku, 60 tysięcy w Szurkowie i 30 tysięcy w Rokosowie – mówi Jacek Widyński, burmistrz Ponieca.

Dokładki związane były z rosnącymi cenami usług. - Kwoty pierwotnie rezerwowane w budżecie nie zawsze pokrywają się z finalnymi cenami. Są to raczej sygnalizacje finansowe w projekcie, które później trzeba skorygować - dodaje włodarz Ponieca. Przebudowa w Szurkowie dotyczyć będzie ponad 160 metrów chodnika za łączną cenę 76 tysięcy złotych. Prace wykona firma z Gostynia. Przebudowa obejmuje wykonanie odcinka chodnika od sklepu w kierunku Zmysłowa, gdzie wymieniony zostanie krawężnik, ułożony zostanie chodnik z kostki betonowej oraz nowe wjazdy. W Grodzisku pojawi się 120 metrów nowego chodnika od drogi powiatowej w kierunku świetlicy wiejskiej. Przebudowa obejmuje wymianę krawężnika i ułożenie chodnika wraz z wjazdami na posesje z kostki betonowej. Koszt to ponad 31 tysięcy złotych. Rokosowo doczeka się stu metrów chodnika wraz z wjazdami od istniejącego przystanku PKS w kierunku sklepu. Tutaj prace będą kosztować prawie 58 tysięcy złotych. Wszystkie inwestycje, jak zapewnia gmina, mają być gotowe do końca sierpnia.

(m)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

mieszkanka gminymieszkanka gminy

5 1

PANIE BURMISTRZU, CZEKAMY NA JAKIEŚ INWESTYCJE W ŻYTOWIECKU!
Drogi najbardziej dziurawe w całym powiecie, ale oczywiście najważniejsze dotychczas były chodniki i droga w innych wsiach 12:22, 08.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SikorSikor

7 1

SMILOWO tez sołtys pod swój dom çhodnik zalozyl...a reszta??? 16:03, 08.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KinaKina

5 2

A w lecę wielkiej aż się prosi o nowy chodnik, kiedy będzie? 21:38, 08.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone