Zamknij
REKLAMA

Miliony czekają na projekty w sołectwach

11:11, 31.01.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 3,2 miliona złotych dla sołectw zamierza przeznaczyć w tym roku Urząd Marszałkowski w ramach programu „Pięknieje wielkopolska wieś”. W powiecie gostyńskim wsie chętnie korzystały do tej pory z możliwości dofinansowań. Termin składania wniosków mija za dwa tygodnie.

Celem programu pilotowanego przez marszałka jest przede wszystkim aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich na poziomie sołectw. Dofinansowanie można otrzymać zarówno na inwestycje takie jak budowa i remonty wiejskich świetlic, zieleńców czy placów zabaw, jak również na organizację lokalnych imprez i upamiętnianie wydarzeń. Kwota wsparcia jednego projektu wynosi nawet 30 tysięcy złotych.

Laureaci konkursu uzyskują dofinansowanie dla niewielkich projektów, w tym inwestycyjnych, służących zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na wsi, odtwarzaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych. Wsparcie kierowane jest do sołectw, które aktywnie uczestniczą w procesie odnowy wsi. Środki na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach konkursu otrzymuje gmina. - Konkurs przyczynia się do wzmocnienia procesu odnowy wsi w regionie oraz integracji społeczności wiejskiej poprzez jej bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektów w swoich sołectwach. Dotąd w programie jest już ponad 1950 sołectw ze 185 wielkopolskich gmin. To pokazuje, jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten konkurs. W tym roku pula pieniędzy na VIII edycję konkursu wynosi 3 250 000 złotych- twierdzi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Do tej pory Urząd Marszałkowski wydał w ciągu kolejnych edycji projektu już ponad 23 miliony złotych i zrealizował 1150 projektów.

Zainteresowane gminy muszą do połowy lutego w porozumieniu z sołectwami złożyć wniosek lub wnioski (maksymalnie trzy) o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim. Sołectwo musi być uczestnikiem programu na dzień składania wniosku. Poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 70 kosztów projektu, jednak nie mniej niż 10 tysięcy złotych i nie więcej niż 30 dla jednego projektu.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone