Zamknij
REKLAMA

Zdaniem burmistrza S. Czwojdy wyróżnienie ma charakter prestiżowy i jest wynikiem nie tylko skutecznego zarządzania gminą

13:10, 24.11.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Rozwój gminy i dynamika wzrostu dochodów były jednymi z czynników branych pod uwagę przez jury w XIII edycji „Rankingu Samorządów” dziennika "Rzeczpospolita". Krobia zajęła piąte miejsce w Polsce wśród gmin miejsko-wiejskich. Urzędnicy podkreślają rzetelność rankingu, który nie wiąże się z żadnymi opłatami, a podstawą do analiz są po prostu budżety samorządów.

Ranking „Rzeczpospolitej” do tej pory nie był dla Krobi tak pomyślny jak w tym roku. Samorząd plasował się najwyżej na 15. miejscu. W tym roku znalazł się na piątej lokacie wśród gmin tej wielkości o charakterze miejsko-wiejskim.W skład kapituły oceniającej weszli przedstawiciele różnych środowisk: od Jerzego Buzka – byłego premiera RP, europosła i byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, przez przedstawicieli obecnego rządu i reprezentanci mediów, po organizacje pozarządowe.

Dwuetapowy ranking polegał na analizie sprawozdań budżetowych samorządów, dynamik wzrostu dochodów i wydatków majątkowych oraz relacji wydatków inwestycyjnych do przyrostu zadłużenia czy wartość pozyskanych środków unijnych.

Po wyłonieniu 250 najlepszych gmin w Polsce skierowano do nich ankiety. Punkty uzyskane w obydwu etapach rankingu były następnie sumowane i decydowały o ostatecznym miejscu na liście rankingowej. - Znalezienie się w gronie laureatów rankingu „Rzeczpospolitej” jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla polskich samorządów. Spośród wielu innych plebiscytów i konkursów wyróżnia go również to, że nie wiąże się z ponoszeniem opłat przez samorządy, które zostały w nim ujęte - przyznaje Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Zdaniem burmistrza Krobi wyróżnienie ma charakter prestiżowy i jest wynikiem nie tylko skutecznego zarządzania gminą, ale również zaangażowania pracowników samorządu. - Wielu zadań i przedsięwzięć, które miały wpływ na ocenę kapituły konkursowej, nie udałoby się być może skutecznie zrealizować, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców, stąd otrzymane wyróżnienie traktuję jako nagrodę dla całej, gminnej wspólnoty samorządowej – podkreśla Sebastian Czwojda.

Gala, podczas której wręczone zostały pamiątkowe dyplomy, odbyła się 23 listopada w Jarocinie, a w imieniu gminy Krobia wyróżnienie odebrał wiceburmistrz Krobi Michał Listwoń.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

SamantaSamanta

5 2

Gratulacje i brawa dla włodarzy! 13:35, 24.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alimataalimata

6 2

Mieszkańcy Krobi pamiętają puchar za 12 tys dlatego przezornie uprzedzono że udział (cyt.red.) "wiąże się z żadnymi opłatami" 17:01, 24.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krob ASkrob AS

5 2

kupa smichu 23:25, 24.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oloolo

2 2

Sam jesteś śmiszny! 19:45, 27.11.2017


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone