Zamknij
REKLAMA

Krysicki: Jeśli radni zaproponują i przegłosują podwyżkę tej opłaty, to ja nie będę umierał za targowisko

11:30, 26.10.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Trzyprocentowy wzrost podatków lokalnych chce rekomendować Radzie Gminy wójt Pępowa, ale nie opłaty targowej. Spotkało się to ze sprzeciwem części radnych. Głosowanie w radzie za tydzień.

Radni gminy na komisji wysłuchali propozycji wójta dotyczących stawek podatków lokalnych na kolejny rok. W Pępowie przez kilka lat ich nie podnoszono. Władze gminy podkreślały to podczas corocznych prezentacji budżetu. - Proponuję radzie wzrost podatków o 3 procent. Nie możemy wciąż stać w miejscu. Ruszyła inflacja i rosną ceny świadczonych przez gminę usług. Nie mówię nawet o kosztach energii i gazu. Nie możemy czekać kolejny rok i mrozić stawki z 2015 roku, bo przyjdzie moment, że nie wystarczy podwyżka 3-procentowa, ale będzie trzeba podnosić znacznie więcej – mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Włodarz wyjaśnił, że w planach nie ma jednak podwyżki opłaty targowej. - Nie widzę powodu podnoszenia ceny, bo nie nastąpił wzrost handlu. Raczej stagnacja – argumentował włodarz.

Część radnych nie podzieliła tej tezy. - Nieuczciwie jest niepodnoszenie tej opłaty. Jest odczucie, że handlujący na targu są uprzywilejowani. Cały handel cierpi i jedzie na jednym wózku. Nie można jednym podnosić, a innym nie – uważa radny Ireneusz Matyla.

W podobnym tonie wypowiadał się kolejny radny. - Musi być podniesiona opłata targowa i handel obwoźny, bo ten wyrywa nam klientów miejscowych. To musi egzekwować policja, która teraz skupia się na kierowcach. Jedni obwoźni płacą, inni wcale nie – twierdzi radny Mirosław Stachowiak. - Koszty egzekucji byłyby większe niż uzysk, bo musiałbym zatrudniać strażnika. To samo było kiedyś z podatkiem od psów – uważa wójt i dodaje: - Jeśli radni zaproponują i przegłosują podwyżkę tej opłaty, to ja nie będę umierał za targowisko – skwitował wójt.

Radny Matyla zaproponował podwyżkę targową o jedną złotówkę. Decyzja Rady Gminy w Pępowie w sprawie podatków zapaść ma na sesji 9 listopada.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

jaja

0 0

w krobii 48zł za stanowisko na targu
i miejsc brakuje 15:39, 26.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KrobiankaKrobianka

0 0

Powinni usunąć tych co stoją na wjeździe do biedronki .To jest wjazd a nie płac kto im zezwolił tam stać 07:14, 22.11.2017


SKLEPIKARZSKLEPIKARZ

0 0

Targowcow nic nie obowiazuje ani przepisy sanitarne ani kasy fiskalene zupelnie nic pelna wolna amerykanka a lokalni handlowcy musza placic za wszystko i nie maja nic do gadania S 19:40, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018