Zamknij

Pierwszy taki w kraju! Po paczkomatach przyszedł czas na.... "Urzędomat"

12:03, 30.11.2023 PAP Aktualizacja: 12:06, 30.11.2023
Skomentuj PAP PAP

Jak poinformował w środę poznański magistrat, to pierwszy taki "Urzędomat" w Polsce, który powstał niezależnie od firm posiadających urządzenia paczkowe. Urządzenie to – jak wskazano - działa na podobnej zasadzie, jak te, z których można odbierać zamówione przesyłki.

W Poznaniu uruchomiony został w pierwszy w kraju "Urzędomat". Po wpisaniu specjalnego kodu PIN otrzymanego z urzędu – można z niego odebrać zamówione wcześniej dowody rejestracyjne pojazdów.

Klient podczas składania wniosku ma możliwość wyboru, czy chce odebrać dowód rejestracyjny w okienku, czy z +Urzędomatu+. Ta druga forma ma tę przewagę, że odbioru można dokonać poza godzinami pracy wydziału i nie trzeba umawiać się na wizytę, a +Urzędomat+ działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu – wskazał magistrat.

Dodał, że kiedy gotowy dokument dotrze do urzędu, pracownicy włożą go do +Urzędomatu+, a mieszkaniec na podany numer telefonu otrzyma SMS z kodem PIN do otwarcia skrytki. Dowód będzie oczekiwał na odbiór 48 godzin.

Magistrat wskazał, że "Urzędomat" przy Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych przy ul. Gronowej wprowadzono pilotażowo. Pierwsi mieszkańcy odebrali już z niego zamówione wcześniej dowody rejestracyjne.

Jeżeli ta formuła doręczania dokumentów się sprawdzi, wówczas rozważane będzie, które dokumenty urzędowe mogą być również dostarczane do mieszkańców w podobnej formule – zaznaczono.

ajw/ jann/ rkj/

Źródło: PAP

[ALERT]1701342281201[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

rady rady

0 0

A nie powinni pracowac na dwie zmiany ?Albo w niedziele jak intermarche? 11:25, 31.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%