Komu w drogę, temu e-TOLL, brzmią słowa reklamy zachęcającej do rejestracji w nowym systemie, który już wkrótce zastąpi viaTOLL Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu, już od 2 miesięcy w systemie e-TOLL możliwe jest wnoszenie opłat za przejazd pojazdem ciężkim po płatnych drogach krajowych oraz za przejazd pojazdów ciężkich i lekkich po płatnych odcinkach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4).
Dotychczasowy system poboru opłat dla samochodów ciężkich, viaTOLL, zostanie wygaszony 30 września 2021 r.
„Zachęcamy, aby do tego czasu wyrejestrować się w systemie viaTOLL i zwrócić urządzenie OBU. Po 30 września zwrot salda i kaucji będzie realizowany tylko na elektroniczny wniosek.” – mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.
Przepisy wprowadzające ulgę na zakup urządzeń OBU/ZSL obowiązują od 29 czerwca 2021 r. Można odliczyć od dochodu poniesione w 2021 r. koszty nabycia urządzeń OBU/ZSL (zakup, leasing) i ich utrzymania np. kosztów abonamentu. Wysokość odliczenia będzie uzależniona od liczby posiadanych urządzeń OBU/ZSL. Maksymalna wysokość ulgi to 500 zł (netto) na każdy pojazd podatnika, który w 2021 r. dokonał przejazdu i zapłacił za niego elektronicznie.
Rejestrować się w e-TOLL można już od 25 maja br. na stronie etoll.gov.pl. Należy wybrać urządzenie, przy użyciu którego będą przekazywane dane geolokalizacyjne do nowego systemu. Każdy kierowca będzie mógł wykorzystać do tego aplikację e-TOLL PL lub urządzenia OBU i ZSL oferowane przez dostawców zewnętrznych.
Aplikację mobilną można pobrać w sklepach Google Play oraz App Store. Urządzenie OBU i ZSL są obecnie dystrybuowane przez dostawców dopuszczonych do systemu.
Do dyspozycji użytkowników e-TOLL jest sukcesywnie rozbudowywana sieć Miejsc Obsługi Klienta oraz całodobowa infolinia.
Źródło: US w Gostyniu
Czasem wiedza zdobyta w godzinę, może ocalić czyjeś życ
Żeby napisać komentarz muszę przeklinać 48 reklam ale no niestety zaakceptowałem wszystkie pliki cookies i do meritum,dlaczego w tak ważnej kwestii jeżeli chodzi o pierwszą pomoc wstawia Pan na miniaturkę zdjęcie policjii ta firma nadaje się do jeżdżenia bez celu po mieście za moje i Pana pieniądze.zamiast dodać miniaturkę zachęcającą by kliknęły je młode osoby to Pan trzyma sojusz z gostynska policja szanowny Panie Jarosławie mam prośbę jak Pan wstawia wszystkie artykuły popierające gostyńska policję to bardzo proszę również wstawiać wszystkie wtopy gostyńskiej policji. Niech Pan idzie z tłumem i wstawia artykuły dla młodych z tematyką dla młodego pokolenia a nie wszędzie zdjęcia policji żeby że niby policja wspiera pierwszą pomoc pozdrawiam Pana i myślę,ze na wtopach gostyńskiej policji miałby Pan więcej kliknięć niż poniżanie się o rzeczywistości
Panie Jarosławie
03:28, 2025-09-14
Ta ulica może za jakiś czas zmienić kierunek. Dlaczego?
Do mieszkaniec. To jest zwykłe nygustwo i nic więcej po co sobie zastawiać podwórko jak można ulicę.Jeśli nie masz miejsca to sprzedaj 2 auta ha ha.
Też mieszkanka
21:09, 2025-09-13
Ma to! Żeby gmina rosła w siłę! Władzom Pogorzeli chyba
Ha ha ha ha ha ha No to coś z wami jest nie tak w tej Pogorzeli. Dopiero co były wybory i tak sobie wybraliscie a teraz wyzywacie ludzi w komentarzach i narzekacie że źle rządzą? To wy ich wybraliście ha ha ha ha
Boss
19:14, 2025-09-13
Schemat zawsze wyglądał tak samo. Nigdy nie wracała...
Mega trzyma ten instrybutor mmm
.
18:35, 2025-09-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz