Zamknij
REKLAMA

Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie z pierwszeństwem do szczepień

09:19, 10.05.2021 | PAP
Skomentuj Foto: Canva
REKLAMA

Od poniedziałku osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami mają pierwszeństwo w powszechnych punktach szczepień przeciw COVID-19, nie muszą się wcześniej zapisywać na konkretny termin.

Osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami od 10 maja mają możliwość zaszczepienia się w punktach szczepień powszechnych bez konieczności wcześniejszego umówienia się, czy to za pośrednictwem infolinii, czy elektronicznego formularza. Wystarczy, że przyjadą do punktu szczepień powszechnych. Po zarejestrowaniu się oraz zakwalifikowaniu do szczepienia będą mogły od razu otrzymać zastrzyk.

Dodatkowo szczepienia będą mogły odbywać się też m.in. w warsztatach terapii zajęciowej, zakładach aktywności zawodowej czy centrach i klubach integracji społecznej.

Chodzi o ułatwienie dostępu do szczepień dla osób, które ze względu na niepełnosprawność mogłyby mieć problem z dotarciem do punktu szczepień. Będą mogły z nich skorzystać osoby ze szczególnymi potrzebami, w tym osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie oraz pracownicy tych placówek.

Proces zbierania zgłoszeń do szczepień powinien zorganizować kierownik podmiotu, którego uczestnicy wyrazili chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą być również objęte szczepieniami w inny sposób, np. w tzw. drive-thru. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

QQ

2 0

Co wy ludzie robicie ludzi chorych NIGDY NIE WOLNO SZCZEPIĆ, zdrowi umierają OPAMIETAJCIE SIĘ!!!! W Polsce po szczepieniu zmarło ponad 3000 ludzi, kto nie wierzy to poproście ministerstwo zdrowia o pismo do publicznej wiadomości. CO WY ROBICIE!!!!!!!!! 00:01, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

.. ..

3 0

Ludzie proszę ocknijmy się żeby nie mieli możliwości wprowadzenia paszportów.. WHO je odrzucilo więc nie dajmy się wciągnąć w gierki że chodzi o nasze zdrowie, bo chodzi o segregację i zmuszenie do szczepienia 08:23, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LekarzLekarz

1 0

Żeby się iść zaszczepić trucizną która nawet nie zapobiega transmisji wirusa to trzeba się naprawdę nie kochać 18:12, 13.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%