Zamknij
REKLAMA

Nie żyje Krystyna Łybacka. Wieloletnia poznańska posłanka, była minister edukacji

09:24, 21.04.2020 | MiS
Skomentuj
Foto: www.lybacka.pl
REKLAMA

Nie żyje Krystyna Łybacka, była minister edukacji i sportu oraz europosłanka. Zmarła w poniedziałek wieczorem w poznańskim szpitalu, po krótkiej i ciężkiej chorobie. Miała 74 lata. Jej śmierć jak poinformowano nie jest związana z koronawirusem.

Krystyna Łybacka ukończyła UAM, była doktorem nauk matematycznych oraz wykładowcą akademickim. W latach 1968–1991 pełniła funkcję sekretarza technicznego i naukowego w Polskim Towarzystwie Matematycznym. Była adiunktem w Instytucie Matematyki Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Krystyna Łybacka przez blisko 30 lat (lata 1991-2014) prowadziła działalność parlamentarną, a zakończyła ją w lipcu ubiegłego roku, kończąc tym samym pracę w Parlamencie Europejskim. Była m.in. ministrem edukacji narodowej i sportu w rządzie Leszka Millera. W 2019 uznana została za najbardziej pracowitego europosła w kategorii edukacja, kultura i media w ramach plebiscytu MEP Awards organizowanego przez "The Parliament Magazine".

Na początku roku Krystyna Łybacka trafiła do szpitala, zmarła w poniedziałek po ciężkiej chorobie. Były dyrektor jej biura poselskiego potwierdził portalowi Wirtualna Polska tę informację. - Pani minister odeszła w poniedziałek wieczorem. Zmarła w szpitalu. Mogę jedynie powiedzieć, że nie była to rzecz związana z epidemią koronawirusa. Była to sprawa związana z inną chorobą - przekazał Ryszard Zaczyński.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

WssWss

5 1

Szkoda tylko że autor artykułu nie dodał
że urodziła się w Jutrosinie. 17:47, 21.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

6 2

"została za najbardziej pracowitego europosła w kategorii edukacja" - co może być dobrego z UE - chyba nic ,jedna wielka biurokracja i dziadostwo. Wystarczy zobaczyć jakie kłopoty mamy ze śmieciami. 19:29, 21.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

małżeństwo z Gostynimałżeństwo z Gostyni

4 3

Droga Krysiu! Pozostaniesz w naszej pamięci, jako osoba rezolutna, pełna optymizmu i elegancka. Po prostu-wzór do naśladowania. Nigdy nie wstydziłaś się swojej malutkiej Ojczyzny, jaką jest miasteczko Jutrosin. Spoczywaj w pokoju. Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny. 19:35, 21.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

0 0

Niech spoczywa w pokoju.
22:25, 25.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA