Rezygnacja z wygodnego i bezpiecznego życia, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym - to postawa, która budzi powszechny podziw oraz… zdziwienie. O tym, czym kierują się świeckie misjonarki pracujące w najdalszych zakątkach świata, można było się dowiedzieć w gostyńskim kinie.
Projekcja opartego na faktach filmu „Mama Tina” w reżyserii Stephena Bradleya przyciągnęła do gostyńskiego kina kilkudziesięciu widzów. Pierwowzorem głównej bohaterki jest Christina Noble – Irlandka, która poświęciła znaczną część swojego życia na pomoc dzieciom w Wietnamie.
Seans był też okazją do obejrzenia wystawy zdjęć zatytułowanej „Doświadczenie misyjne Etiopia 2015”, dokumentującej pobyt Anny Stachowiak, młodej gostynianki, na misjach w Etiopii. Jeszcze przed rozpoczęciem seansu filmowego, odbyła się wzbogacona o pokaz zdjęć prelekcja, którą Anna Stachowiak wygłosiła wspólnie ze swoją koleżanką – Moniką Samolej. Tematem były współczesne potrzeby krajów misyjnych i pomoc dzieciom, którą niosły podczas swojego pobytu w Etiopii.
JK, fot. S. Nowak
Świadek historii12:24, 03.11.2015
Aby podziwiać te misjonarki !
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Suche badyle zamiast zieleni. Od razu przykuły uwagę...
Tłe łet głestynia z tym czerwonym rudym łbem też ma takiego zaschniętego pula i strupy na łokciach łuszczyce o srednicy bardzo sporej jak przechdziło i się prawdopodobnie wysikało bo ma częstomocz no to drzewa uschły ten no łon szwagier garbusa.
Xxx
09:00, 2025-07-11
Pępowo to nie Barcelona, ale...Chcą to zrobić porządnie
I co w Krobi robią nowe boisko z szatnia to Wójt Pępowa znów papuguje po Krobi brak słów kto ich wybrał.
Pol
06:22, 2025-07-11
Mieszkanka nie przebiera w słowach. Jest wściekła...
Pan policjant niech wszystkim wytłumaczy dlaczego na jezdni bez chodnika kierowca samochodu nie musi mieć prędkości zbliżonej do prędkości pieszego, a na śmieszce rowerowej na Jana Pawła rowerzysta musi mieć prędkość zbliżoną do prędkości pieszego
xd
00:08, 2025-07-11
Suche badyle zamiast zieleni. Od razu przykuły uwagę...
z tymi drzewkami jest tak sadzić i obserwować.......jak mówi Tadziu mechanik jezdzić obserwować
goostyniool
23:22, 2025-07-10