Zamknij

Nie chodziło o rekord - zdjęcia

09:51, 17.10.2015
Skomentuj

Ponad tysiąc instytucji z całej Polski uczestniczyło w próbie bicia rekordu Polski w przywracaniu akcji serca ustanowionej przez Fundację WOŚP. Liczba ta wskazuje na to, że udało się pobić dotychczasowy rekord! Tak Polacy wspólnie z WOŚP zaangażowali się w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jedną ze szkół, w której udanie bity był rekord Guinnessa w resuscytacji, była Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu.

Ostateczny rezultat Fundacja WOŚP ogłosi w połowie przyszłego tygodnia - po podliczeniu raportów ze wszystkich miejsc uczestniczących w akcji. Dane poglądowe, które do tej pory spłynęły do Fundacji, wskazują na to, że dotychczasowy rekord z 2013 roku został pobity. Wówczas w wydarzeniu wzięło udział aż 83 111 osób z 1 132 instytucji. Natomiast w piątek, 16 października, do akcji zgłosiło się 88 444 osób z 1 041 instytucji.

W bicie rekordu Guinnessa zaangażowały się nie tylko szkoły podstawowe uczestniczące w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować", instytucje rządowe i pozarządowe, OSP, uczelnie, szkoły prywatne czy też firmy. Jedną ze szkół, w której był bity rekord Guinessa, była Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu. W samo południe na hali sportowej zebrali się uczniowie klas szóstych, którzy pokazali, że są gotowi nieść pomoc innym.

- Nie chodziło o bicie rekordów, a pokazanie społeczeństwu, jak ważny w życiu jest temat pierwszej pomocy - umiejętność jej udzielania, prosta wiedza - kiedy i w jaki sposób każdy mógłby ją wykorzystać - mówiła Alicja Jereszyńska, nauczycielka przyrody ze SP nr 5 w Gostyniu. - 63 uczniów, którzy wzięli udział w dzisiejszej akcji, doskonale sobie poradziło. Każdy przećwiczył jeden taki podstawowy zestaw na fantomach - trzy cykle po 30 uciśnięć i dwa oddechy - co trwało około minuty. Dla mnie, jako dla nauczyciela przyrody, ważne jest to, że znowu "odkurzyliśmy" fantomy i wróciliśmy do ćwiczeń związanych z udzielaniem pierwszej pomocy - kontynuuje inicjatorka akcji w SP nr w Gostyniu. - Wszyscy spisali się na piątkę - podsumowuje Alicja Jereszyńska.

Dodajmy, że akcja bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej została zorganizowana w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", który jest prowadzony przez Fundację WOŚP od 2006 roku. Program polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

MiS

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

CzytelnikCzytelnik

0 0

Pierwsza pomoc powinna być oddzielnym przedmiotem w szkole, chociaż w jednym półroczu tak jak np. wychowanie do życia

11:47, 17.10.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariaMaria

0 0

Dobrze, że w szkole ćwiczą to z dzieciakami bo przynajmniej większa szansa , że chociaż ktoś pomoże. Teraz najwięcej jest wokół poszkodowanego gapiów.

11:54, 17.10.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%