Ponad pięćdziesiąt dotacji z rąk burmistrza Gostynia odebrały organizacje pozarządowe, działające na terenie gminy Gostyń. Pieniądze, mają pomóc w zrealizowaniu różnorodnych inicjatyw i imprez, które odbędą się jeszcze w tym roku. Wczoraj w ratuszu, Jerzy Kulak uroczyście wręczył symboliczne certyfikaty potwierdzające przyznanie dotacji.
Gmina Gostyń, wsparła finansowo ponad czterdzieści organizacji pozarządowych, które w tym roku ubiegały się o dofinansowanie przedsięwzięć i imprez organizowanych na rzecz mieszkańców gminy. Wczoraj w ratuszu, burmistrz Jerzy Kulak, uroczyście przekazał symboliczne certyfikaty, potwierdzające otrzymanie pieniędzy. Łącznie przyznano ponad pięćdziesiąt dotacji . – Na terenie gminy Gostyń działa około 80 organizacji pozarządowych, niestety nie wszystkie z nich otrzymały pieniądze. – mówił burmistrz Jerzy Kulak.
Kwota jaka została przekazana na dofinansowania to ponad 300 tysięcy złotych. – Zdajemy sobie sprawę, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Myślę, że kwota, która radni zabezpieczyli w budżecie na rok 2012 na wspieranie organizacji pozarządowych, jest kwotą na tyle dużą, że możemy spokojnie pokazać, że wspieramy organizacje pozarządowe, doceniamy ich działalność i chcemy by ta współpraca między nami, rozwijała się dalej. – zapewniał burmistrz Gostynia.
Dofinansowania mają pomóc organizacjom pozarządowym, klubom sportowym i stowarzyszeniom w podejmowaniu inicjatyw i organizowaniu imprez społecznych. – Wartość pieniężna to nie wszystko, liczy się również praca jaką się wkłada, na rzecz całego społeczeństwa gminy Gostyń – dodaje Jerzy Kulak. Dzięki pozyskanym pieniądzom, jeszcze w tym roku zorganizowanych zostanie dwadzieścia imprez i przedsięwzięć na rzecz mieszkańców Gminy. Wszystkie wydarzenia, umieszczone zostaną w kalendarzu imprez, który znajduje się na stronie internetowej urzędu miasta.
Tekst/foto: Tejot
obserwator13:01, 16.03.2012
Większość osób jest uśmiechnięta - sympatycznie to wygląda. Jerzy II nie dzieli ludzi , a to ważne.
podatnik22:11, 16.03.2012
do obserwator: Wszyscy uśmiechnięci bo dostają kasę za free, władza też uśmiechnięta bo to dla niej lans. Niestety wszystko za naszą ciężko wypracowaną kasę.
dopodatnika10:36, 18.03.2012
Podatnik puknij się w głowę. Tych dotacji nie przeznaczono na wódkę i zakąskę tylko na działanie organizacji pozarządowych. Ludzie w nich pracują społecznie również dla takich malkontentów jak ty. A tak przy okazji, to zarówno wręczający jak i osoby odbierające dotacje płacą podatki. A ty płacisz?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
To koniec pewnej epoki. Z kultowego basenu niewiele ...
za 94 to nowy mozna wybódowac
dd
07:38, 2025-08-03
Nie rozglądał się, nie zsiadł z roweru, jeszcze ...
Ciekawe jak spodoba ci sie szpital frajerze 😠😠
Ree
02:35, 2025-08-03
Rząd potwierdził termin wypłat "czternastki"
Wtedy wszystko dostaniesz na maxa. Kto długo pracuje i odprowadza podatki, do tego zainwestowal w siebie kosztem wielu wyrzeczeń, temu 14 nie należy się lub jest mocno okrojona. Czy nie powinno być odwrotnie?
Nie pracuj
22:19, 2025-08-02
Nie rozglądał się, nie zsiadł z roweru, jeszcze ...
Sytuacja z dnia dzisiejszego z godz. ok. 20ej z przejścia dla pieszych przy dworcu a ul. poznańską. Uczestniczą ojciec i dwie córki jadą rowerami. Ojciec schodzi z roweru, a córki przejeżdżają przez przejście dla pieszych. Na zwróconą uwagę ojciec odpowiada "odpier.... się , nie masz problemów? Jak chcesz, to możesz zaraz je mieć". Tak to wygląda na ulicach. Pora aby policja przestała upominać, lecz zaczęła karać zgodnie z kodeksem wykroczeń.
Zbyszek
21:39, 2025-08-02