Źródło/Foto:FB/Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu
10 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Pog(R)adajmy: Gostyń”. Tym razem uczestnicy rozmawiali o piractwie w branży gier komputerowych oraz związanych z nim aspektach etycznych.
Podczas dyskusji poruszono temat powodów, dla których część graczy korzysta z nielegalnych kopii gier, a także sposobów walki z piractwem stosowanych przez producentów. Rozmawiano między innymi o celowo wprowadzanych utrudnieniach w nielegalnych wersjach gier oraz o zabezpieczeniach wykorzystywanych jeszcze przed erą komputerów 16-bitowych, kiedy do uruchomienia gry potrzebny był kod znajdujący się wyłącznie w instrukcji dołączanej do oryginalnego wydania.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Michalina Orpel [email protected]