Źródło/Foto:FB/Uniwersytet Trzeciego Wieku w Borku Wielkopolskim
20 czerwca studentki Boreckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięły udział w wydarzeniu „Wianki nad Lutynią”, które odbyło się w zabytkowym młynie nad Lutynią w Wilkowyi. Spotkanie połączyło elementy lokalnej historii, integracji oraz tradycji związanych z obchodami Nocy Świętojańskiej.
Uczestniczki wysłuchały prelekcji „Przysiądziesz się? Wszystko zaczyna się na ławce”, przygotowanej przez przedstawicielki Klubu Kobiet Ławka nr 4 z Pleszewa. W programie znalazły się także rozmowy integracyjne, podczas których Ela przekazała swoją książkę „Ławka”, warsztaty wyplatania wianków prowadzone przez Jagodę i Kalinę oraz występ zespołu folklorystycznego The Kotlets. Zwieńczeniem wydarzenia było tradycyjne puszczanie wianków na wodach Lutyni.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Michalina Orpel [email protected]