Zamknij
REKLAMA

Kojarzycie słoje, które powstają w gostyńskiej hucie szkła na Finał WOŚP, w tym roku na jednym z nich podpisali się Jurek Owsiak i Bruce Liu

11.23, 26.01.2022 .
Skomentuj Foto: Friends of Glass Polska
REKLAMA

Kojarzycie słoje wyrabiane w gostyńskiej hucie szkła Ardagh Glass, które z inicjatywy braci - Andrzeja i Pawła Zagata, co roku trafiają na licytacje podczas  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? W tym roku na jednym z nich swoje autografy złożyli - Jurek Owsiak i  laureat pierwszej nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do wspólnego grania przyłączy się kanadyjski pianista Bruce (Xiaoyu) Liu, laureat pierwszej nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który podpisał się wraz z Jurkiem Owsiakiem na szklanym słoju Friends of Glass Polska oraz na afiszu i książeczce programowej koncertu, jaki dał 30 października 2021 roku w Filharmonii Poznańskiej. Ponadto dla zwycięzcy licytacji artysta napisał specjalnie dedykowany list. 

Wszystko zostało umieszczone jako "Wiadomość w słoju" na licytacji WOŚP. Całość można wylicytować na aukcji pod tym linkiem: https://allegro.pl/oferta/pianista-bruce-liu-sle-wiadomosc-w-sloju-dla-wosp-11744935276

Oba podpisy widnieją na słoju o pojemności 4,25 litra ze specjalnie wygrawerowanym logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który powstał w gostyńskiej hucie szkła Ardagh Glass z inicjatywy gostynian - braci  Andrzeja i Pawła Zagatów. 

- Z pewnością stanowi nie tylko unikatową i jedyną tego w swoim rodzaju pamiątkę na świecie, ale też pozytywną motywację w obecnych czasach” – informuje Barbara Maciałczyk z Friends of Glass w Polsce.

Aukcja trwa do 4 lutego do godziny 18.27, a cały dochód przeznaczony zostanie na  zakup sprzętu w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Dodajmy, że w ubiegłym roku aukcja "Wiadomość w słoju" od Igi Świątek oraz - rzecz jasna - samego Jurka Owsiaka, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem licytujących. 

[ALERT]1643189996522[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

GostyniokiiGostyniokii

7 4

Brawo Zagaty!!!! 11:38, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZosiaZosia

2 0

Brawa dla wszystkich hutników, dla całej załogi! 22:39, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%