Zamknij
REKLAMA

Są już gotowi na Finał! W Poniecu ruszyły internetowe licytacje, a to nie wszystko!

08:31, 22.01.2021 | M.S
Skomentuj Foto: WOŚP Poniec
REKLAMA

Koronawirus nie zatrzymał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poniecu. I choć w tym roku mieszkańcy nie spotkają się w hali widowiskowo-sportowej, to z pewnością poczują namiastkę tego wydarzenia online. Licytacje już trwają za pomocą komunikatora WhatsApp. 

W planach ponieckiego sztabu jeszcze pod koniec roku było zorganizowanie tradycyjnego spotkania z mieszkańcami, ale to pandemia dyktuje dzisiaj warunki. Namiastką corocznych wydarzeń organizowanych w hali sportowej ma być Orkiestra online. To jedyna bezpieczna forma grania w tym roku. - "Gramy z głową" i dostosowaliśmy się do panującego reżimu sanitarnego. Gramy, by ratować życie, a nie narażać uczestników finału na niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem - mówi mówi Krzysztof Kędziora, szef sztabu WOŚP w Poniecu.

- Zagramy online, ale od godzin porannych w niedzielę 31 stycznia, będzie można spotkać wolontariuszy na ulicach miasta i gminy Poniec. Każdy wolontariusz oprócz identyfikatora, puszki i zapasu czerwonych serduszek, w tym roku zostanie wyposażony w zestaw ochrony indywidualnej... rękawiczki, maseczka, dostęp do płynów do dezynfekcji. Postaramy się dotrzeć przed wasze domy, będzie kolorowo, będzie głośno zagramy dla Was - dodaje Kędziora.

Do tej pory najwięcej emocji w Poniecu dostarczały uczestnikom licytacje główne, podczas których można było nabyć ciekawe gadżety. W tym roku będzie podobnie. Po raz kolejny można wylicytować kask Damiana Balińskiego. - Dla przypomnienia 4 lata temu gdy pojawił się on pierwszy raz wywołał sporo emocji. Od razu został on sklasyfikowany jako licytacja główna. Rok później kask został ofiarowany z powrotem na aukcje. Od tego czasu kask ma piękna historię jest to bowiem dar, który jest przechodni już od czterech lat. Licytują go rodziny czy tez lokalni przedsiębiorcy- fanatycy czarnego sportu - mówi Krzysztof Kędziora dodając, że każdej licytacji kasku towarzyszyły ogromne emocje.

Rodzina, która go wylicytowała przed rokiem, trzy lata podchodziła do jego nabycia, tym razem się im udało i aby tradycji stało się za dość chętnie przekazała go do ponownej licytacji... bo przecież pomaganie jest dziecinnie proste. Ja osobiście nigdy nie zapomnę jednak słów, które wypowiedział jeden z wygrywających licytację... "Ten kask do was wróci za rok... ja go wam daje, wy gracie dalej" - mówił Krzysztof Kędziora, szef ponieckiego sztabu.

Poniecki sztab zaprasza wszystkich na licytację na komunikatorze WhatsApp, które już trwają. Więcej info na grupie na Facebooku - "Licytacje 29 Finał WOŚP w Poniecu”. Na uczestników czeka wiele ciekawych aukcji : weekend w apartamencie w górach, szal od MON, koszulka ZAKSY Kędzierzyn Koźle z autografami mistrzów świata m.in.: Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski, Olek Śliwka, Łukasz Kaczmarek, liczne vouchery lokalnych firm, bluza olimpijska z Olimpiady w RIO 2016 oraz wiele innych.

Finałowe granie ze studia online rozpocznie się w niedzielę 31 stycznia od godz. 16.00. Warto oglądać, bo będzie się działo. Zagra Bartosz Fogt lokalny muzyk, który umili oczekiwanie na wynik tegorocznej zbiórki. Odbędą się pokazy pierwszej pomocy oraz zabawy dla dzieci. W trakcie będą prezentowane licytacje odbywające się w Internecie. Jest też pomysł uruchomienia kawiarenki.

[ALERT]1611241986846[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

szmalszmal

6 3

nie dam nic 08:42, 22.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

😁😁

3 2

I nie musisz.....ja dam 09:35, 22.01.2021


DamDam

0 1

Oczy ci się otworzą dopiero jak trafisz do szpitala i po przebudzeniu zobaczysz na sprzęcie serduszko WOŚP. 22:33, 22.01.2021


MałyMały

3 3

Ja się pytam gdzie są maseczki?!! 09:18, 22.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jujujurekkkjujujurekkk

2 0

owsiki mogą więcej 09:43, 22.01.2021


Wolontariusz Wolontariusz

5 3

Skoro wosp dopiero będzie to może warto pomyśleć ze to zdjęcie archiwalne? No ale jak ktoś tylko hejtuje to nie wymagajmy za wiele🤣 10:02, 22.01.2021


HheheHhehe

2 5

I co znowu idziemy na rekord💪💪bo ludzi dobrej woli jest więcej niż ludzi dobrej zmiany 09:19, 22.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

💩💩💩💩💩💩

3 3

a niemądrych jest najwięcej 💩💩💩 rekordu nie będzie .przyjmij to do wiadomości zamiast się później przed telewizorkiem rozczarować 09:42, 22.01.2021


HheheHhehe

2 2

No właśnie widzę że odezwał się ten z największej grupy....pozdrowionka i uśmiechu więcej i miłości do innych 10:00, 22.01.2021


REKLAMA
0%