Zamknij
REKLAMA

Oni mogą liczyć na 500 zł więcej pensji. Wiemy, kiedy przepisy wejdą w życie

14:20, 24.09.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Funkcjonariusze służb mundurowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymają podwyżki. Od kiedy wzbogacą się policjanci, strażacy i pogranicznicy?

Minister Mariusz Kamiński wraz z wiceszefem resortu Maciejem Wąsikiem oraz przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych podległych MSWiA wzięli udział w konferencji prasowej ws. zwiększenia uposażeń.

Rozmowy w tej sprawie były prowadzone od dłuższego czasu, a funkcjonariusze, w przypadku braku porozumienia, odgrażali się masowymi protestami.

Do tego jednak nie dojdzie, bo strony doszły do porozumienia.

- Osiągnęliśmy porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy. Jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA - oświadczył szef resortu Mariusz Kamiński.

Podwyżka ma sięgnąć 677 zł brutto. "Na rękę" wyniesie ona 500 zł.  Funkcjonariusze mają dostać więcej pieniędzy od 1 stycznia 2022 roku.  

- W ramach tej kwoty jest także już zawarta kwota waloryzacji uposażeń przewidziana w projekcie ustawy budżetowej, czyli 4,4 proc. wynagrodzenia - poinformował minister Wąsik. 

Ponadto strona rządowa ma przywrócić fundusz nagród. Zdaniem ministra MSWiA, Mariusza Kamińskiego rozmowy były trudne, ale "doprowadziły do bardzo dobrego porozumienia". 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

STOP 500 +STOP 500 +

10 0

NO TO WYŻEBRALI :(((( nie dość że to przez nich m in ceny szaleją bo 2-3 lata temu na siłe wydusili 1000 zł podwyżki to za grosz umiaru nie mają i dalej karfią. To teraz byle krawężnik 5 dostanie + dodatki. Reszta społeczeństwa to bydło i ma robić na nich i ich interwencje które kończą sie śmiercią ludzi bez żadnych konsekwencji. Ten nierząd pisu musimy przegnać za to rozdawnictwo ! 16:04, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeŻebeTeŻebe

1 1

na każde postępowanie policjanta służy zażalenie i pisemne uzasadnienie jego decyzji skarga do sądu i wyjaśnienie interwencji,,,nie ma się czego bać jak jesteśmy na tzw. prawie ,,,to nie chciałbym tego robić za drobne ,,.,. 19:05, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%