Zamknij
REKLAMA

Gostyński policjant nie zarobił 90 tys.! Jego wizerunek wykorzystali przestępcy

16:12, 11.01.2022 | .
Skomentuj Foto: Facebook/stock/fotomontaż
REKLAMA

Jeden z dzielnicowych gostyńskiej komendy zainwestował w Bitcoiny i dziś zarabia miesięcznie 90 tys. złotych? Taka informacja krąży po sieci i jest udostępniana przez mieszkańców naszego regionu, ale ostrzegamy - to oszustwo! Fałszywa obietnica zysku, na której można tylko stracić. Historia jest zmyślona, ale faktycznie do materiału wykorzystano autentyczne zdjęcie funkcjonariusza które przy innej okazji opublikowała komenda. Policja już rozpoczęli działania w tej sprawie. 

Kojarzycie reklamy w internecie, w których znani i lubiani opisują jak dorobili się swoich majątków na kryptowalutach? To nieprawdziwe materiały, które mają zachęcić do tego, by zarobić "łatwe pieniądze" Tak naprawdę żadna z tych osób nigdy nie wyraziła zgody, by wykorzystano ich wizerunek. Jednak nie tylko zdjęcia sławnych trafiają do Internetu.  Po sieci krąży artykuł, gdzie do inwestowania w bitcoiny zachęca...dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Oszuści wykorzystali do fałszywej informacji zdjęcie należące do KPP Gostyń, a pod nim zamieścili rzekomą historię "Piotra ze Śmigla" o tym, że zarabia na bitcoinach miesięcznie 90 tys. zł!  

O tym, że finansowy sukces to oszustwo świadczy sam adres strony, gdzie zamieszczono materiał. Gdy próbujemy kliknąć w aktywny link pojawia się komunikat - "Osoby atakujące mogą próbować wykraść twoje informacje ze strony której adresu celowo nie publikujemy, żeby nikogo nie kusiło (na przykład hasła, wiadomości lub dane kart kredytowych)". To powinno dać nam do myślenia, dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy klikać dalej, a najlepiej omijać je szerokim łukiem.

Gostyńska policja już podjęła działania, by zablokować fałszywą stronę internetową.

- Artykuł pojawił się w internecie i jest on głównie na portalu społecznościowym, natomiast jest to załącznik, który można udostępnić dalej, jest w formie strony internetowej. Do artykułu zostało załączone zdjęcie dzielnicowego KPP w Gostyniu. Jest to informacja nieprawdziwa. Wizerunek policjanta został wykorzystany bezprawnie. Zapewne miał posłużyć do powiększenia oglądalności strony. Funkcjonariusz jest osobą wiarygodną i wzbudza zaufanie. Natomiast policjantom jak każdej innej osobie przysługują uprawnienia dochodzenia roszczeń związanych z dochodzeniem ich dóbr lub praw - mówi asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu. - W tej chwili dążymy do tego, aby strona została zablokowana i nie była dalej rozpowszechniana - dodaje rzecznik KPP Gostyń.

Policja ostrzega, aby nie klikać w podejrzane linki i nie udostępniać ich na profilach społecznościowych. Strona może wyłudzać nasze dane osobowe, prowadzić do przejęcia konta m.in. na facebooku. 

[ALERT]1641912325141[/ALERT] 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

nono

13 6

pajace chodzą po pawilonie na zielonej i sie wygrarzaja mandatami piszą szefostwo inter na drzwiach powinni oggłoszenie napisac zakaz wchodzenia żadnym wysługusom kacz....a 19:28, 11.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RwaRwa

3 2

Masz racje nie zdary j....e oni 90tys za mało mają pod pokry....milicja balbiny 21:44, 11.01.2022


Lol a bo gaLol a bo ga

5 0

Waldziu? Cinkciarz? 19:58, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelObywatel

8 0

Nie ma Facebooka sami wprowadzacie w błąd jak ci oszuści ! 19:59, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

<<*>><<*>>

3 0

No nie wiem ? W każdej plotce jest jakaś część prawdy . 10:48, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%