Zamknij
REKLAMA

Czym się kierować wybierając łóżko dla dziecka?

13:21, 26.10.2020 | materiały partnera

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów w każdej sypialni. Z wielką uwagą wybieramy łóżka dla siebie, jako dla osób dorosłych. Taką samą uwagę powinniśmy poświęcić, wybierając łóżka dla dzieci. Czym kierować się przy wyborze posłania dla dziecka? Czy łóżka drewniane dla dzieci to dobry pomysł? Warto przyjrzeć się tej sprawie.

Kryteria bezpieczeństwa

Łóżka drewniane dla dzieci to popularny wybór wśród wielu rodziców. Przy czym nigdy nie można rzucać się na pierwszą lepszą propozycję, jaką znajdziemy w sklepie meblowym. Pod uwagę w pierwszej kolejności należy wziąć kryteria bezpieczeństwa. Nawet jeżeli będzie oznaczało to większą cenę za poszczególne meble. Łóżko, na którym będzie spało, dziecko musi spełniać Europejskie Normy Bezpieczeństwa. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że nasz maluch będzie podczas snu bezpieczny.

Wśród takich norm znajduje się m.in. materiał, z jakiego łóżko jest wykonane, jak również jego całościowa konstrukcja. Łóżko drewniane dla dziecka może mieć różny kolor. Ważne, aby farby użyte do jego malowania oraz kleje były nietoksyczne. Ważna jest także stabilność całej konstrukcji. Dobre łóżka drewniane dla dzieci są w stanie wytrzymać w niezmienionym stanie przez wiele lat - nawet przy intensywnej eksploatacji.

Wiek dziecka

Wybierając łózko dla dzieci, zawsze pod uwagę należy wziąć wiek dziecka, jak również jego rozmiary. Małe, nowo narodzone dzieci potrzebują łóżka ze szczebelkami, dzięki czemu podczas snu nie wypadnie. Klasyczne łóżka dla noworodków są wszystkim doskonale znane. Łóżko dla przedszkolaka powinno mieć wymiary 140 × 70 cm.

Przy czym bardzo często po boku z jednej strony (lub z dwóch, jeżeli łóżko nie styka się z jednej ze strony ze ścianą) montuje się specjalną bramkę zabezpieczającą, aby przedszkolak nie wypadł z łóżka. Takiemu maluchowi nie warto kupować jeszcze łóżka dorosłego. Może to nastąpić za kilka lat, kiedy dziecko wyrośnie z aktualnie posiadanego rozmiaru. Wtedy można ze spokojem pomyśleć o łóżku mającym wymiaru 160 × 90 cm lub jeszcze większej długości, jeżeli mebel ma dziecku wystarczyć na dłużej.

Pozostałe czynniki

Biorąc pod uwagę zakup dobrego łóżka dla dziecka, nie można zapomnieć o miejscu, jakie jest dostępne w pokoju. Nie każdy może pozwolić sobie na duże łóżka. W szczególności, jeżeli w pokoju śpi dwójka dzieci. Wtedy dobrym pomysłem będzie łóżko piętrowe. Wielu rodziców bierze też pod uwagę względy praktyczne. Czy łóżko posiada dodatkowy pojemnik na pościel?

Dużą popularnością cieszą się drewniane łóżka posiadające wysuwaną szufladę do spania. Dzięki temu, jeżeli maluch będzie miał gościa na nocowanie, nie będzie trzeba szukać dla niego dodatkowe miejsca. Wystarczy bowiem tylko wyjąć wysuwaną szufladę. Wybierając łóżko dla dziecka, warto zapytać je, o czym marzy. Wybierać coś na siłę, co w ogóle nie spodoba się dziecku, nie będzie miało najmniejszego sensu. Może nie każde dziecko będzie w stanie sprecyzować swoje potrzeby, ale na pewno poczuje się docenione tym, że bierzemy pod uwagę jego ocenę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA