Zamknij
REKLAMA

Rolety dzień - noc, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie?

15:29, 20.10.2020 | materiały partnera

Jest wiele możliwości, by zaciemnić dowolne pomieszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się rozwiązaniu, jakie dają nam rolety dzień i noc. Wiele osób wybiera właśnie taki produkt, ponieważ daje aż dwie możliwości - lekkie i mocne zaciemnienie, w sam raz do sypialni, salonu czy nawet łazienki. Odkryj z nami wszystkie jego zalety!

Klasyczne rolety do pomieszczeń

Jeszcze do niedawna nie dysponowaliśmy aż tak dużym wyborem. Jeżeli chcieliśmy dysponować lekkim lub mocnym zaciemnieniem, musieliśmy zakładać firanki oraz grube zasłony. Jednakże i one nie dawały 100% pewności, że o poranku słońce nie będzie nas budzić swoimi mocnymi promieniami. Zawsze pozostawiały prześwity, przez które przedzierało się światło. Nie wszystkim odpowiadało takie rozwiązanie, dlatego powstały rolety.eu.  

Jeżeli myślisz o typowym zaciemnieniu pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem będą klasyczne rolety, jednak naszym zdaniem te na dzień i noc dają zdecydowanie większe możliwości. Po co się ograniczać do jednego typu, skoro można mieć aż dwa? Jeżeli przy oknie z klasyczną roletą nie posiadasz dodatkowych firanek, po ich złożeniu sąsiedzi mogą widzieć, co się dzieje w Twoim domu. To zmniejsza poczucie intymności i przede wszystkim bezpieczeństwa!

Rolety, które dają większą intymność

Świetnym rozwiązaniem rolet dzień i noc jest fakt, że dają dwa stopnie zaciemnienia i intymności w pomieszczeniu. Jeżeli potrzebujesz całkowitego odcięcia od środowiska zewnętrznego i głębię ciemności - zasłaniasz ją całkowicie. A gdy wstaje dzień i chcesz, by promienie słoneczne ocieplały wnętrze, wystarczy delikatnie zsunąć pasy, by umożliwić słońcu przejście tej bariery.

Naturalnie stopień zaciemnienia, nawet przy całkowitym zasłonięciu powierzchni, zależy od wybranego przez Ciebie materiału. Możesz z jednej strony wybrać taki, który będzie przepuszczać delikatnie promienie, a jeżeli chcesz mieć pewność, że w pokoju będzie panować totalna ciemność, dając możliwość spokojnego snu nawet w południe - dobierz gruby materiał lub ciemne kolory samej rolety. Wybór tak naprawdę zależy od Ciebie!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA