Zamknij
REKLAMA

Porost włosów - jak przyspieszyć porost włosów?

06:39, 20.10.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Każdy chciałby być zadowolony ze swojej fryzury i mieć bujne oraz piękne włosy. Niestety nie wszyscy mogą się tym cieszyć, ponieważ niektórzy mają problem z wypadaniem włosów. Przyczyny mogą być różnorodne, m.in. stałe eksperymentowanie z fryzurami czy też stres i szkodliwe działanie wysokich temperatur. Przez wszystkie te czynniki włosy nie wyglądają tak, jak powinny wyglądać i często odczuwa się z tego tytułu kompleksy. Problemem mogą być nie tylko wypadające włosy, ale też ich niedostatecznie szybki porost. Na szczęście można sobie z tym bardzo skutecznie poradzić.

Ekspresowy porost włosów - na co się zdecydować?

Sposobów na ekspresowy porost włosów jest bardzo dużo, ponieważ wystarczy udać się do najbliższego salonu fryzjerskiego i zapytać o poradę specjalistów. Jeśli jednak ktoś chciałby zadziałać w domu i potrzebuje pilnych wskazówek, może zdecydować się na następujące czynności:

- regularne olejowanie włosów - to doskonała odpowiedź na zniszczoną oraz przesuszoną fryzurę. W sytuacji, gdy włosy zaczynają się łamać i wypadać warto zdecydować się na zastosowanie olejków. Chodzi tutaj o przygotowanie olejnej maski. W tym celu należy zakupić olejek kokosowy, oliwę lub też olejek arganowy. Każdy z tych produktów okaże się strzałem w dziesiątkę. Są to tłuszcze, które mają za zadania nawilżyć strukturę włosa i odbudować wiązania białkowe,

- zmiana diety - często problemy z włosami zaczynają się od nieprawidłowych nawyków żywieniowych, więc jeśli ktoś zauważy u siebie wypadające włosy lub też niedostatecznie szybki porost, powinien reagować. Wystarczy zmiana dotychczasowej diety, najlepiej w porozumieniu z doświadczonym dietetykiem. Jeśli włosy mają współpracować z człowiekiem, muszą być odpowiednio odżywione, w tym przypadku sprawdzą się witaminy i minerały. Rozwiązaniem mogą okazać się zielone koktajle, w których znajdzie się bardzo dużą dawkę żelaza. Można do nich dodać np. nasiona chia, siemię lniane czy też spirulinę,

- unikanie kosmetyków pielęgnacyjnych z dodatkiem silikonu - to kluczowa kwestia dla wielu osób, ponieważ to właśnie takie kosmetyki osłabiają strukturę włosa i sprawiają, że fryzura nie prezentuje się atrakcyjnie. Chemiczny składnik zdecydowanie obciąża włosy i doprowadza do tego, że po pewnym czasie zaczynają wypadać.

To trzy najpopularniejsze sposoby, na które można zdecydować się w warunkach domowych. Już po kilku tygodniach kuracji związanej z olejowaniem włosów lub zmianą diety, zauważy się u siebie pierwsze efekty. Dorzucając do tego wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne, osiągnie się stuprocentowy sukces.

Regularny masaż głowy oraz codzienne rytuały pielęgnacyjne

W sytuacji, gdy zainteresowanym zależy na przyspieszeniu procesu porostu włosów warto zdecydować się na połączenie ze sobą kilku sprawdzonych metod. Można do nich zaliczyć m.in. regularny masaż głowy, dzięki któremu człowiek poczuje się odstresowany, a dodatkowo pobudzi swoje cebulki włosowe. W tym przypadku można skorzystać z pomocy specjalisty lub też członka rodziny. Masaż powinien być wykonany precyzyjnie oraz bardzo cierpliwie, wtedy można oczekiwać najlepszych efektów. Do masażu można wykorzystać również specjalnie skonstruowane masażery, które mają bardzo pozytywny wpływ na porost włosów i przeciwdziałają ich wypadaniu.

Optymalnym rozwiązaniem w większości przypadków będą codzienne rytuały pielęgnacyjne. Należy zacząć od tego, aby regularnie myć głowę i dobrze ją szorować. Poza tym warto bazować na kosmetykach do włosów, które są stworzone z naturalnych składników i są w pełni ekologiczne. Utrwalanie fryzury może mieć co prawda wpływ na ludzki wizerunek, ale szkodzi włosom. W związku z tym nie powinno się korzystać z lakierów, suchych szamponów czy też soli morskiej. 

Stosowanie tabletek na porost włosów i zapobiegającym ich wypadaniu

Skuteczną metodą, którą docenia coraz większe grono osób jest także stosowanie tabletek na porost włosów oraz zapobiegającym ich wypadaniu z rankingu CTN. Oczywiście takie produkty można zakupić w aptece stacjonarnej lub też internetowej i nie zapłaci się za nie ogromnych pieniędzy. Mają one wiele zalet, ponieważ:

- uzupełniają niedobór składników budulcowych włosa oraz poziom witamin,
- odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie skóry oraz struktury włosa,
- wzmacniają ogólną budowę włosa i chronią przed ich wypadaniem.

Sięgnięcie po tabletki może zakończyć się wielkim sukcesem, jeśli użytkownicy będą postępować według dołączonej do nich instrukcji, której nie można lekceważyć. Jeśli chce się mieć osobisty wpływ na przyspieszenie porostu włosów, zakup tabletek będzie temu sprzyjał. To właśnie one odpowiadają za oczyszczenie włosów, poprawiają ukrwienie skóry oraz sprawiają, że fryzura wreszcie wygląda tak, jak życzy sobie jej właściciel. Warto łączyć tabletki m.in. z masażem głowy, ponieważ taka kombinacja przyniesie zainteresowanym optymalne efekty. Jeśli jednak pacjenci zauważą, że włosy zaczynają u nich wypadać w bardzo dużych ilościach, konieczna będzie wizyta u doświadczonego specjalisty, który będzie w stanie rozwiązać ten problem. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA