Zamknij
REKLAMA

Fit catering przy siedzącym trybie życia

13:41, 15.10.2020 | materiały partnera

Siedząc cały dzień, nie spalamy tylu kalorii, co przy aktywnym i pełnym ruchu dniu. Niektórzy z nas nie mogą pozwolić sobie jednak na codzienny rozruch, zwyczajnie będąc przygniecionym codziennymi obowiązkami, a najczęściej pracą przy komputerze.

Choć samo zdecydowanie się na dietę pudełkową zdejmie nam z barków nieco obowiązków związanych z codziennym gotowaniem, to niekoniecznie będziemy oszczędzony czas przeznaczać na sport.

Choć aktywność fizyczna jest wysoce wskazana, to jej brak nie powinien pod żadnym pozorem nieść za sobą dodatkowego obciążania organizmu, jakim jest niezdrowe jedzenie, w tym to już gotowe „z marketu”, czy nawet fast foody, którymi nawet się nie najadamy. Dużo zdrowiej będzie sięgnąć po sycące i pełne wartości odżywczych dania serwowane w cateringach dietetycznych.

Jak dobrać kaloryczność naszej diety z dostawą do domu?

Gdy przez większość dnia siedzimy, to musimy się liczyć z tym, że nasz organizm spali niewiele kalorii ponad to, co nazywamy spalaniem spoczynkowym, czyli absolutnym minimum, które zużywamy w ciągu doby, nie robiąc nic.

Dlatego też, jeśli cały nasz dzień spędzamy przed komputerem, to warto ograniczyć nieco ilość kalorii, których zwyczajnie nie potrzebujemy. Nadmiar jedzenia, jakie będziemy w siebie wrzucać podczas siedzenia, odłoży się w naszym organizmie, a my możemy zacząć tyć i to w zastraszającym tempie. Wzrasta w takim wypadku też ryzyko występowania różnych chorób, w tym serca.

Dlatego też bardzo istotna w całym procesie planowania diety pudełkowej dla osób siedzących będzie wizyta u specjalisty – dietetyka, który pomoże nam dobrać odpowiednią ilość kalorii, które będziemy zjadać każdego dnia.

Siedzący tryb życia - jaką dietę pudełkową zamówić?

Siedząc całymi dniami, nie powinniśmy też obciążać organizmu ogromem węglowodanów, a ciekawą alternatywą będzie skupienie się w swojej diecie na produktach roślinnych. Nie będą one „zalegały” w naszym organizmie tak długo, jak mięsne, wyeliminują uczucie ciężkości i często nadmiernej senności, jaka z tego wynika.

Wegetariańskie diety na dowóz to bardzo bogata w przeróżne dania opcja, która świetnie sprawdzi się dla osób mało aktywnych. Poczytaj o tym na http://www.catering-time.pl/.Wariant bezmięsny fit cateringu pozwala też na sprawne ograniczenie kalorii, nie rezygnując przy tym z obfitości posiłków.

Ważne, by nasza dieta pudełkowa nie była wyzwaniem dla naszego układu trawienia, dlatego warto postawić na produkty lekkostrawne. Świetnie w tym układzie sprawdzą się świeże warzywa.

Fit catering dla osób pracujących w biurach

Siedzący tryb życia bardzo często wiąże się z pracą w nowoczesnych biurach, które pochłaniają znaczną część naszej doby. Zamiast decydować się na szybkie lunche, czy jedzenie fast-foodowe, prościej nam będzie zabrać ze sobą pudełko z gotowym daniem skrojonym idealnie pod nasze potrzeby i zapotrzebowanie.

Tym samym zyskamy nie tylko motywację do zdrowszego odżywiania, ale również całkiem dużo wolnego czasu, który musielibyśmy spędzić na przygotowywaniu posiłków do pracy na następny dzień, a także czasu, który spędzilibyśmy na zamawianiu jedzenia. Z fit cateringiem możemy je po prostu wyjąć z torby i zjeść w pracy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA