Zamknij
REKLAMA

Jaka klimatyzacja do mieszkania 40m²

13:17, 28.07.2020 | Artykuł partnera
Skomentuj

Upały za oknem nie odpuszczają, ciężkie powietrze w mieszkaniu utrudnia funkcjonowanie, zastanawiasz się nad zakupem klimatyzacji do małego mieszkania? Kilka lat temu klimatyzacja kojarzona była z luksusem dla biur i domów wolnostojących, obecnie można ekonomicznie chłodzić nawet małe pomieszczenia.

Dostępne klimatyzatory 

Na rynku dostępne są klimatyzatory stacjonarne oraz przenośne.
Obecnie najpopularniejsze są klimatyzatory stacjonarne typu split z dwoma jednostkami - parownikiem i skraplaczem, który montuje się na elewacji kamienicy czy bloku. Montaż wymaga wywiercenia w ścianie sporego otworu na kable i przewód z czynnikiem chłodniczym. W związku z tym na instalacje klimatyzacji stacjonarnej należy mieć pozwolenie od spółdzielni, co może skończyć się niepowodzeniem. 

Klimatyzator stacjonarny może mieć więcej niż dwie jednostki to tzw. multisplit składający się z jednego skraplacza oraz kilku parowników zamontowanych w każdym pokoju. Dobrze schłodzi dom lub większe mieszkanie z kilkoma pokojami. 

Dla osób, które z różnych względów nie mogą posiadać klimatyzacji naściennej w swoim mieszkaniu, poleca się klimatyzator przenośny

Klimatyzator przenośny jest mobilny dzięki niewielkim kółkom, występuje w dwóch wersjach tzw. monoblokowym (kompakt) oraz split. 

W klimatyzatorze monoblokowym zarówno parownik jak i skraplacz umieszczone są w jednej obudowie, dodatkowo do urządzenia podłącza się elastyczną rurę o średnicy 12 - 15 cm. Jest niezbędna, aby klimatyzator spełniał swoją funkcję chłodzącą. 

Klimatyzator przenośny typu split ma dwie oddzielne, mobilne jednostki (parownik i skraplacz połączone przewodem) i nie ma rury wyrzutowej. Skraplacz jako jednostka zewnętrzna musi stać poza pomieszczeniem np. na podwórku czy na balkonie. Ten typ klimatyzatora zajmuje więcej miejsca w mieszkaniu niż klimatyzator kompaktowy i jest od niego droższy.

Klimatyzator do małego mieszkania

Do mieszkania o niewielkim metrażu polecany jest klimatyzator monoblokowy, jest mobilny, stosunkowo tani, zajmuje mało miejsca, nie wymaga ingerencji w elewację budynku a co za tym idzie zgód od administracji. Co ważne nie wymaga czyszczenia i konserwacji jak w przypadku klimatyzacji stacjonarnej.

Montaż jest łatwy, można wykonać go samodzielnie nie obawiając się o utratę gwarancji. Rurę wyrzutową wystawia się przez lekko uchylone okno, które wcześniej uszczelnia się specjalnymi uszczelkami. 

Polecanym przez ekspertów modelem do mieszkania o metrażu 40 m² jest klimatyzator Fersk Vind. Ma dobry stosunek ceny do jakości, a dodatkowo może być urządzeniem 4w1! więcej o parametrach i jego możliwościach na stronie https://fersk.pl/.

Urządzenie jest gotowe do montażu juz po wyjęciu z pudełka - w zestawie jest uszczelka w formie taśmy z rzepem oraz rękaw uszczelniający GRATIS.

Chodzenie mieszkania nie jest drogie

Zakup powyższego klimatyzatora przenośnego to koszt ok. 2000 zł (https://www.ceneo.pl/81956601), a jego zużycie prądu przy 5 godzinach dziennie to ok. 5 zł! 

Klimatyzator przenośny nie tylko chłodzi…

Klimatyzator może dodatkowo ogrzewać, osuszać i wentylować powietrze w pomieszczeniu. Moc grzania jest zazwyczaj podobna do mocy chłodzenia, więc jest tanią alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania. Funkcja osuszania skutecznie usunie z pomieszczenia nadmiar wilgoci. 

Wybierz klimatyzator bezpieczny dla zdrowia

Klimatyzator może być przyjazny dla środowiska i nie szkodzić zdrowiu, pod warunkiem, że jego czynnikiem chłodniczym będzie ekologiczny gaz np. propan R290. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA