Zamknij
REKLAMA

Porady na jędrny biust bez konieczności operacji

07:37, 01.07.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Opadanie może być spowodowane wiekiem, dietą, zmianami hormonalnymi i grawitacją. Ale niektóre działania mogą z tym skutecznie walczyć. Kiedy kobieta przechodzi przez różne etapy życia, naturalne jest, że jej piersi się zmieniają: Na przykład podczas ciąży i karmienia piersią powiększają się, a skóra i mięśnie wokół nich rozciągają się i rozluźniają w miarę jak zmienia się jej waga.

Kobiece piersi stale walczą z grawitacją - i im większe są, tym większe jest prawdopodobieństwo, że z czasem zostaną pociągnięte w dół. Po menopauzie stają się one również bardziej miękkie i mniej gęste, ponieważ zmniejsza się produkcja estrogenów w jajnikach.

Nie można powstrzymać starzenia się organizmu, a na pewno nie można walczyć z grawitacją. Ale niektóre zdrowe nawyki mogą pomóc w utrzymaniu piersi - oraz otaczających je tkanek podporowych - w jak największym stopniu. Oto, co jest naprawdę warte wypróbowania (a co prawdopodobnie nie), jeśli chodzi o strategie zmniejszania obwisłości.

 

Ćwiczenia

Twoje piersi siedzą na szczycie mięśnia piersiowego, który jest ważny dla siły i funkcji ramienia. Ale nawet kiedy kobiety dużo ćwiczą i mają bardzo silne mięśnie piersiowe, to nie zmienia to struktury samych piersi, ponieważ są zbudowane z tkanki gruczołowej lub tłuszczowej, a nie z mięśni.

W związku z tym wzmocnienie mięśni piersi - wraz z mięśniami pleców, ramion i rdzenia - może pomóc w zmniejszeniu efektu obwisłości poprzez poprawę ogólnej postawy ciała. Regularne ćwiczenia mogą również pomóc kobietom utrzymać zdrową i stałą wagę, co może zapobiec zmianom w kształcie piersi związanym z ekstremalnym przyrostem i utratą wagi.

Dobre odżywianie się

Nie ma twardych dowodów łączących dietę z opadaniem piersi. Niektórzy eksperci ds. zdrowia uważają, że spożywanie dużej ilości pokarmów bogatych w antyoksydanty może utrzymać skórę w dobrej kondycji i zmniejszyć widoczność zmarszczek i obwisłości od stóp do głów.

Unikaj również diet ekstremalnych lub zderzeniowych, które - oprócz spowolnienia metabolizmu - mogą prowadzić do nieproporcjonalnego poziomu utraty wagi. "Jeśli dużo schudniesz, skóra często się nie cofa, nawet jeśli tłuszcz pod spodem znika. Kiedy mówimy o kobiecych piersiach, może to prowadzić do deflacji.

Biustonosz

Można by pomyśleć, że noszenie biustonosza zapobiegnie rozciąganiu się więzadeł w piersiach, co z kolei pomoże zachować perkozję. Ale badania nie potwierdzają tego pojęcia: Francuskie badanie z 2013 roku sugeruje nawet, że noszenie biustonosza w rzeczywistości zachęca do obwisłości poprzez osłabienie wspierającej tkanki łącznej w piersiach.

Jasne, noszenie podtrzymującego i dobrze dopasowanego stanika sprawi, że Twoje piersi będą podparte podczas noszenia go. I jest też wiele do powiedzenia na temat komfortu i lepszego wyglądu biustu, który może zapewnić odpowiedni biustonosz. Nie ma jednak dowodów na to, że ochroni cię to przed obwisłymi piersiami.

Spędzanie czasu na słońcu

Tak jak antyoksydanty mogą utrzymać skórę elastyczną i rozciągliwą, szkodliwe substancje chemiczne zwane wolnymi rodnikami mogą ją uszkodzić i zwiększyć widoczność zmarszczek i obwisłości. Jedno wielkie źródło tych wolnych rodników? Promienie ultrafioletowe, które mogą rozbić rozciągliwe warstwy włókien elastyny w skórze. Im większa ekspozycja na słońce, tym więcej uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki, a to oznacza jedno – obwisłe piersi.

Jeśli masz zamiar przebywać na słońcu, nałóż krem przeciwsłoneczny z wysokim SPF.

Palenie tytoniu

Oprócz wszystkich innych szkodliwych skutków dymu papierosowego, jest on również odpowiedzialny za obwisłej piersi. Badanie przeprowadzone w 2008 r. w Aesthetic Surgery Journal wykazało, że kobiety, które paliły, były bardziej narażone na opadanie piersi po ciąży. (Badanie miało na celu sprawdzenie, czy karmienie piersią ma wpływ na estetykę piersi - i okazało się, że wbrew powszechnemu przekonaniu, nie ma aż takiego wpływu). Palenie może również powodować rozpad kolagenu w skórze, co sprzyja opadaniu piersi.

Jeśli jesteś naprawdę niezadowolona z wyglądu swoich piersi, jest jeden środek, który według tysięcy kobiet może cofnąć czas: Ovashape krem ujędrniający biust. To zupełnie nowe podejście w kosmetyce biustu, które zyskuje coraz większą popularność wraz z pozytywnymi recenzjami zadowolonych kobiet. Jeśli chcesz, aby Twój biust był jędrny, a nie chcesz poddawać się kosztownym zabiegom chirurgii plastycznej to Ovashape może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA