Zamknij
REKLAMA

Akcesoria dla dzieci robione na drutach - co można zrobić samemu

13:41, 25.06.2020 | materiały partnera

Własnoręcznie robione ubranka i dodatki dla dzieci, to coś, czego mogą nam zazdrościć wszystkie mamy. Oprócz tego, że możemy się dzięki robótkom ręcznym odprężyć i zrelaksować, to dodatkowo uzyskujemy przepiękne, jedyne w swoim rodzaju ubranka i akcesoria, które posłużą naszym maluchom. Które z nich można zrobić bez problemu na drutach? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Ażurowe czapki na drutach

Jednym z pomysłów jest czapeczka robiona na drutach, która idealnie nada się na letnie i wiosenne miesiące, kiedy warto zasłonić główkę naszego dziecka, przed promieniami słonecznymi. Do jej wykonania będą nam potrzebne wyłącznie druty i dobrej jakości włóczka, jednak warto się również wspomóc różnego rodzaju dodatkami, takimi jak agrafki, igły, czy nożyczki, które mają za zadanie nam jeszcze bardziej ułatwić pracę. Gotowy zestaw do robienia na drutach oraz ciekawe akcesoria możemy znaleźć tutaj: https://zamotane.pl/pl/c/Akcesoria/16.

Kocyk dla dziecka na drutach

Kolejnym pomysłem na ciekawy dodatek dla dziecka zrobiony własnoręcznie jest oczywiście kocyk. Dzięki temu, ze sami go wykonamy, możemy dopasować odpowiednią włóczkę, jej kolor, rodzaj i grubość do pory roku i naszych preferencji. Przykładowo wełniany kocyk wydziergamy na miesiące zimowe i jesienne, natomiast bawełniany, czy lniany idealnie nada się podczas trwania lata lub późnej wiosny.

Maskotka DIY dla dziecka

Inną inspiracją dla dziecka jest coś, co niekoniecznie będzie nasza pociecha nosić, a bawić się tym, co sprawi mu większą przyjemność niż same ubranka. Z pewnością własnoręczne maskotki oprócz tego, że są niesamowicie urocze, są również bezpieczne dla dzieci. Dzięki temu, że sami wiemy, z jakich dokładnie materiałów została wykonana zabawka, mamy pewność, że nasze pociechy nie zatrują się nimi, tak jak może mieć to miejsce w przypadku, gdy kupimy podobne z nie do końca pewnego źródła. Takie maskotki również mogą z czasem stać się czymś w rodzaju talizmanu, o bardzo dużej wartości sentymentalnej. Jednym z rodzajów maskotek, aktualnie popularnych są amigurumi, pochodzących z Japonii.

Dziergane skarpetki

Kolejnym świetnym pomysłem na dodatek dla dziecka, są dziergane skarpetki, zwłaszcza z tego powodu, że dzieci szybko z nich wyrastają. A te najbardziej urocze mogą kosztować naprawdę dużo. Najszybszym więc i najbardziej ekonomicznym sposobem jest ich wydzierganie samemu. Dodatkowo podobnie, jak w przypadku kocyka, możemy dopasowywać materiał włóczki do panującej pory roku, co sprawi, że nasze dziecko będzie się czuło w skarpetkach wyjątkowo dobrze.

Sweterek dla dziecka

Ostatnią inspiracją na akcesoria dla dzieci jest sweterek robiony na drutach. Jego odpowiedniki, które są wyłącznie stylizowane na własnoręcznie wydziergane, są aktualnie bardzo drogie, dlatego warto samemu taki zrobić. Zwłaszcza że możemy go wydziergać, tak jak nam się to podoba.

Ubranka i dodatki dla dzieci zrobione na drutach są aktualnie bardzo modne. Zamiast wydawać ogromne sumy pieniędzy na te artykuły, warto je samemu stworzyć. Dzięki robótkom ręcznym oprócz materialnych rzeczy doświadczamy również ogromnego odprężenia, porównywalnego do tego, które można przeżywać podczas medytacji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA