Zamknij
REKLAMA

Numeratory do stali – co warto wiedzieć na ich temat?

13:46, 23.06.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Każdy specjalista doskonale wie, jak istotna jest odpowiednia organizacja wszelkich prac obróbkowych. Nawet posługując się nowoczesnymi wiertłami lub szczypcami, nie powinniśmy zapominać o prawidłowych oznaczeniach na obrabianych powierzchniach. I chociaż w przypadku kamieni naturalnych oraz drewna możemy sięgnąć po specjalistyczne ołówki traserskie, tak stal, ze względu na swoje charakterystyczne właściwości, wymaga nieco innego podejścia.

Z tego też powodu, producenci przyrządów traserskich opracowali numeratory do stali, umożliwiające szybkie i komfortowe oznaczanie elementów metalowych. Przekłada się to na sprawniejszy przebieg całych prac, dzięki efektywnej ich organizacji. Obecnie, numeratory stanowią niezbędny element wyposażenia ślusarzy, swoją popularność zawdzięczając przystępności oraz skuteczności. W niniejszym artykule opowiemy o najważniejszych kwestiach, związanych z tymi pożytecznymi przyrządami.

Najistotniejsze czynniki, związane z doborem numeratorów

Na rynku dostępnych jest wiele modeli numeratorów, sprzedawanych w formie wygodnych zestawów. Poszukując skutecznego wyposażenia dla naszego warsztatu, powinniśmy zwrócić uwagę na markę interesującego nas zestawu. Ponieważ to właśnie wysoka jakość numeratorów traserskich decyduje o ich skuteczności, tanie, budżetowe modele zdecydowanie nie są tu zalecaną opcją. Oprócz samych znaczników, warto jest przyjrzeć się również specjalnym uchwytom, stabilizującym je podczas pracy. Uchwyt do znacznika zmniejszy przy tym ryzyko nieumyślnego zranienia się podczas oznaczania elementu.

Numerator do stali to przyrząd, wykonywany ze stali narzędziowej najwyższej klasy. Dobierając zestaw, powinniśmy wziąć pod uwagę powierzchnie, na których najczęściej dokonujemy obróbki. Znacznik musi być bowiem dostosowany do poziomu twardości numerowanej stali. Wszelkie cyfry i litery, widoczne na numeratorach, powinny być niklowane. Zabezpieczenie to zapobiega bowiem przeniknięcie stali ze znacznika do stali nierdzewnej.

Jakim markom warto zaufać?

Najlepszym wyborem, w przypadku niezawodnych numeratorów do stali o różnych stopniach twardości, są przyrządy uznanej marki Grawurem. Producent ten opracowuje bowiem najskuteczniejsze znaczniki już od ponad pięćdziesięciu lat, zdobywając tym samym status rynkowego lidera. Wysoka jakość wykonania, zróżnicowane wymiary oraz długa żywotność sprawiają, że numeratory Grawurem cieszą się ogromnym uznaniem specjalistów, zajmujących się pracami ślusarskimi czy oznaczaniem tablic rozdzielczych.

Gdzie powinniśmy kupować numeratory do stali?

Przeszukując dostępne oferty, powinniśmy stawiać przede wszystkim na usługi sklepów specjalistycznych, zajmujących się sprzedażą oryginalnych numeratorów, pochodzących od uznanych producentów. Przykładem jest tu chociażby polski sklep ProfiTechnik, oferujący szeroką gamę numeratorów do stali marki Grawurem. Korzystając z usług takich zaufanych sprzedawców będziemy mieć bowiem pewność, że zakupione przyrządy będą służyć nam przez bardzo długi czas. W asortymencie specjalistycznych sklepów znajdziemy również numeratory o wymiennych znakach, zapewniających jeszcze sprawniejszą obróbkę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA