Zamknij
REKLAMA

Waporyzacja ziół - na czym polega aromaterapia?

08:04, 16.06.2020 | materiały partnera

Naturalne metody umożliwiające troskę o nasze zdrowie wykazują skuteczność od tysięcy lat. Aromaterapia jest właśnie jedną z nich, a do jej zastosowania coraz częściej wykorzystuje się waporyzatory. Jak ich używać i jak właściwie działają? 

Ostatnie dziesięciolecie pokazało nam, że nie zawsze rozwiązania w stylu instant sprawdzają się najlepiej. Im technologia bardziej rusza do przodu, tym częściej zdarza nam się zwracać więcej uwagi na naturę i środowisko. Znacznie chętniej też sięgamy po naturalne składniki zarówno w codziennej diecie pielęgnacji, jak i leczeniu wielu dolegliwości. Nie ma w tym z resztą nic dziwnego, gdyż z cennych właściwości wszelkich ziół i roślin korzystano już setki, a właściwie tysiące lat temu. Szczególnie dużą popularnością, cieszy się w ostatnim czasie aromaterapia, wykonywana przy pomocy urządzenia, jakim jest waporyzator. Metoda ta umożliwia dostarczenie do organizmu cennych składników poprzez drogę oddechową. Sprawdźmy, dlaczego warto spróbować aromaterapii oraz dowiedzmy się, jaki waporyzator wybrać najlepiej. 

Waporyzacja ziół — dlaczego warto? 

Zioła znane są ze swych licznych właściwości zdrowotnych. Na ziemi roście niezwykle wiele ich gatunków, a każdy z nich oferuje nam zupełnie inne cenne korzyści, które wykorzystać możemy w przypadku różnego rodzaju schorzeń oraz dolegliwości. Zazwyczaj sięgamy po nie, kiedy łapie nas przeziębienie lub nieprzyjemności trawienne. Warto jednak pamiętać, że ziołolecznictwo to dziedzina niezwykle szeroka. Dostępne są różne metody aplikacji ziół, a aromaterapia jest bez wątpienia jedną z najstarszych. 

Waporyzator to urządzenie, które pozwala wykorzystać nam wszystkie najlepsze właściwości ziół, takich jak między innymi medyczna marihuana. Waporyzacja polega bowiem na podgrzaniu ich do odpowiedniej temperatury, w której uwalniają wszelkie substancje w nich zawarte. Co więcej, przyswajalność ich w przypadku takiej inhalacji jest znacznie większa. Co ciekawe, dla wielu osób waporyzacja jest także świetną alternatywą dla palenia papierosów, umożliwiającą zerwanie z nałogiem.  

Jaki waporyzator wybrać?

Zanim przystąpimy do inhalacji, powinniśmy wiedzieć, że różne zioła potrzebują odmiennej temperatury podczas waporyzacji. Dlatego też tak ważny jest wybór odpowiedniego urządzenia podgrzewającego. Dla osób początkujących najlepiej sprawdzi się bez wątpienia model mighty. Dysponuje on bowiem bardzo szerokim zakresem temperatury, dzięki czemu bez problemu dopasujemy ją odpowiednio do wybranych ziół. Waporyzator fenix mini będzie natomiast strzałem w dziesiątkę dla osób stosujących mieszanki wymagające podgrzewania w temperaturze od 160 do 220 stopni. 

 

 

undefined

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA