Zamknij
REKLAMA

Zakup mieszkania na wiosnę. Kiedy warto kupić mieszkanie?

12:09, 29.04.2020 | materiały partnera

Wraz z nadejściem wiosny stajemy się bardziej energiczni i skłonni do podejmowania odważnych kroków. W tym czasie widać również znaczne ożywienie na rynku nieruchomości. Jednak, czy podejmowanie tak ważnych decyzji powinno się uzależniać od pory roku?

Branża mieszkaniowa charakteryzuje się sezonowością. Najmniejsze zainteresowanie obserwuje się zimą, co wynika prawdopodobnie z niesprzyjającej aury i trudności związanych z dotarciem do wybranej lokalizacji. Wiosną sytuacja się poprawia, ludzie odczuwają chęć do działania. Z kolei latem większość osób w ogóle nie zastanawia się nad długoterminowymi inwestycjami. Myślą przede wszystkim o wyjeździe na urlop i na ten cel przeznaczają zgromadzone środki. Jesienią znów następuje ożywienie. Na stronach firm deweloperskich pojawiają się wówczas interesujące propozycje. Warto sprawdzać jednak oferty renomowanych biur, np. profitdevelopment.com.pl.

Kiedy zdecydować się na zakup mieszkania? Garść praktycznych porad

Za zakupem nieruchomości w miesiącach wiosennych przemawia wiele praktycznych kwestii. Do najważniejszych należą:

  • Duży wybór ofert

W związku z ogromnym zainteresowaniem potencjalnych nabywców deweloperzy starają się zapewnić atrakcyjne propozycje. Niektóre biura rozpoczynają sprzedaż nowo wybudowanych nieruchomości.

  • Więcej energii do działania

Wiosną większość z nas odzyskuje siły do życia po zimowej stagnacji. Jesteśmy bardziej zmotywowani do realizacji życiowych planów, a dłuższe i słoneczne dni napawają nas optymizmem.

  • Łatwiejszy dojazd na miejsce inwestycji

Kiedy ulice są suche i nieoblodzone, łatwiej poruszać się na drodze. Dzięki temu można bez trudu dostać się na wybrane osiedle, żeby zobaczyć mieszkanie.

  • Dobry czas na przeprowadzkę oraz remont

Jeśli nieruchomość jest w stanie deweloperskim i wymaga prac wykończeniowych, warto rozpocząć je właśnie wiosną. Wówczas na dworze jest jaśniej i cieplej, co znacznie ułatwia remont. Ponadto, przy wielu inwestycjach prace wykończeniowe są realizowane zimą, dzięki czemu w okresie wiosennym prowadzone są ostatnie działania remontowe. Wszystko to sprawia, że oferowane mieszkania mogą być dostępne w atrakcyjnych cenach, a także z krótkim terminem odbioru.

Kiedy kupić mieszkanie? Wiosna to dobry moment

Zdaniem analityków nie należy czekać na spadek cen nieruchomości. Wszystko wskazuje na to, że opłaty będą wzrastać. Wynika to m.in. z wyższych wynagrodzeń, drożejących materiałów budowlanych. Ponadto, deweloperzy muszą płacić więcej za nowe grunty. To oznacza, że każdy miesiąc zwłoki, może przełożyć się na większe stawki. Jak wyjaśnia  dr Jacek Furga, Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich: „Sięganiu po coraz wyższe kredyty sprzyja wzrost polskiej gospodarki i rosnące płace. To z kolei umożliwia akceptowanie stale rosnących cen mieszkań” (1). Lepiej więc nie odkładać w czasie decyzji związanej z zakupem nieruchomości.

Nie zwlekaj, zainwestuj w lokale z rynku pierwotnego

Jeżeli planujesz zakup nieruchomości, już teraz zacznij przeglądać propozycje deweloperów. Wykorzystaj fakt, że w miesiącach wiosennych pojawia się wiele ciekawych ofert, które warto wziąć pod uwagę. Być może jedna z nich szczególnie przypadnie Ci do gustu.

Źródło:

Ogólnopolski raport o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości, Raporty AMRON-SARFiN 4/2019, s.6 (https://www.zbp.pl/getmedia/9b70af88-8203-4f1d-822e-b5ed8a798783/Raport-AMRON-SARFiN-Nr-4-2019_Pl)

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA