Zamknij
REKLAMA

Rozwód bez stresu - czy jest to możliwe?

15:47, 24.04.2020 | materiały partnera

Rozwód bez wątpienia jest takim momentem w życiu każdego człowieka, który nie należy do łatwych, przyjemnych i bezstresowych. Oczywiście dla jednych jest to jedyna szansa, by zacząć inaczej, lepiej żyć, dla innych jest to prawdziwa katastrofa i tragedia, z którą ciężko jest funkcjonować. Odchodząc jednak od aspektu samego rozstania pod względem emocjonalnym i przesłanek do rozwodu, stwierdzić można jeden fakt - sama procedura rozwodu na pewno nie należy do przyjemnych i totalnie bezstresowych. Czy można więc w jakikolwiek sposób złagodzić ten stan i wyeliminować jak najwięcej czynników stresujących?

Adwokat - pomoc w sprawie rozwodu

Jeśli para decyduje się na rozwód lub jeśli jedna ze stron chce tego rozwodu, koniecznym jest złożenie pozwu do sądu, aby podczas rozprawy móc rozwiązać małżeństwo. Czy adwokat w każdej sytuacji jest osobą niezbędną w trakcie rozprawy? Nie! Jeśli obydwie strony zgadzają się na rozwód, nie chcą ze sobą walczyć i pragną jak najszybciej rozwiązać małżeństwo, którego już tak naprawdę nie ma, to można załatwić to bez obecności adwokata. Jeśli jednak strony walczą ze sobą i chcą wywalczyć swoich racji, wówczas dobry adwokat od rozwodów na Pradze www.rozwod-warszawa.pl może okazać się bardzo dobrym wyborem, który pomoże, czy to powodowi czy osobie pozwanej uzyskanie jak najlepszych dla siebie warunków i jak najszybsze rozwiązanie całego rozwodu.

Napisanie pozwu rozwodowego

Kluczowe znaczenie dla rozpoczęcia procedury sądowej ma napisanie pozwu rozwodowego. Stanowi to rzecz niezwykle istotną, od której tak naprawdę może zależeć cały przebieg rozprawy. Pozew rozwodowy pisze powód przeciwko osobie pozwanej. Musi ona określić, dlaczego chce rozwodu. Pozew może taka osoba złożyć bez orzekania o winie lub z orzekaniem o winie, w zależności od tego, jaka jest przyczyna rozwodu. Pozew można napisać samodzielnie lub skorzystać z pomocy adwokata, który zrobi to za powoda. Tak samo sprawa wygląda od strony osoby pozwanej. Ona może zgodzić się na pozew lub wyrazić sprzeciw i określić swoją wersję. W tym celu może ona również zatrudnić adwokata, który na taki pozew po prostu odpowie.

Adwokat dla powoda

Powód, a więc osoba, która składa pozew i chce rozwodu, jak najbardziej może skorzystać z pomocy adwokata. Taki adwokat może napisać pozew i dalej reprezentować powodowa w sądzie podczas samej rozprawy. Powód może walczyć o winę osoby pozwanej lub może potrzebować pomocy, jeśli osoba pozwana nie zgadza się na warunki rozwodu. Dobry adwokat od rozwodów na Pradze jest w stanie pomóc każdemu klientowi i mając odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, może on starać się pomóc wynegocjować jak najlepsze dla powoda warunki. Jeśli strony nie zgadzają się ze sobą, walczą o to, kto jest winny, kto ma sprawować opiekę nad dzieckiem, jaka ma być wysokość alimentów czy na przykład jak podzielić majątek, w każdym przypadku adwokat może okazać się mieć kluczowe znaczenie dla całej sprawy.

Adwokat dla osoby pozwanej

Czy osoba pozwana też powinna korzystać z pomocy adwokata? Jeśli chce, może. Ma to miejsce w sytuacji, gdy otrzyma pozew rozwodowy i na niego się nie zgadza. W takich przypadkach może zatrudnić odpowiedniego adwokata i ten dalej poprowadzi ją tak, aby mogła ona ubiegać się o swoje racje i doprowadzenie sprawy do takiego finału, jaki ją właśnie satysfakcjonuje. Bardzo często tylko adwokat może być pomocą w ubieganiu się o prawdę i w walce o to, czego danej osobie się należy. Adwokat walczy między innymi o kwestię wysokości alimentów, o opiekę nad dziećmi, o załatwienie spraw dotyczących majątku. Im lepszy adwokat, tym z pewnością szansa na wygraną większa.

Czy usługa adwokata jest droga?

Nie ma wątpliwości, że dobry adwokat od rozwodów na Pradze www.rozwod-warszawa.pl/adwokaci-od-spraw-rozwodowych-praga nie jest osobą tanią i jeśli chcemy ją zatrudnić, wówczas musimy liczyć się z odpowiednimi kosztami. Czyż jednak cały ten stres nie jest tego wart? Jeśli będziemy mieli adwokata, który będzie nas reprezentował, sami tak naprawdę nie musimy martwić się o nic, bo wszystko załatwi za nas właśnie taka osoba. Czasami lepiej jest wydać pieniądze i mieć przy tym pewność, że dana osoba jest w stanie nam pomóc, a nasza obawa dotycząca rozwodu będzie dużo mniejsza.

Z pomocą adwokata można poradzić sobie z większością problemów związanych z rozwodem i na pewno sam rozwód z pomocą specjalisty jest zdecydowanie inny, niż gdybyśmy batalię z drugą stroną mieli prowadzić samodzielnie.

Każdy rozwód jest inny i w każdym przypadku cała procedura może wyglądać nieco inaczej. Jedni stawiają na szybki rozwód, ustalając warunki dobre dla jednej i drugiej strony i rozwodzą się we względnej zgodzie. Inni z kolei decydują się na walkę w sądzie i szukanie winowajcy danej sytuacji. Bez względu na to, jak taki rozwód będzie wyglądać, na pewno dobry adwokat od rozwodów na Pradze stanowi bardzo dobry wybór dla każdego z klientów, którzy potrzebują wsparcia w czasie sądowej rozprawy o rozwód. Wybór odpowiedniego adwokata ma tutaj kluczowe znaczenie i odgrywa niezwykle ważną rolę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA