Zamknij
REKLAMA

Wysyłka kurierem nie taka straszna!

17:10, 13.02.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Wysyłka kurierem sprawia ci problemy? Znam ten ból. Dla kogoś kto nie korzysta na co dzień z usług logistycznych nadanie paczki kurierem to może być masakra. Tuzin firm kurierskich do wyboru, rozbudowane cenniki, jakieś firmy pośredniczące, konieczność rejestracji, skomplikowane formularze do wypełnienia. Nic dziwnego, że ludzie nadal wolą często pójść na pocztę i odstać swoje w kolejce. Nawet dla osób regularnie korzystających z usług logistycznych, które mają konto w systemie tego czy innego operatora, nadanie paczki kurierem może być problemem.

Nawet jeżeli ktoś ma ogarnięty system i wszystkie formularze, to jeszcze potem trzeba wieźć tą paczkę nie wiadomo gdzie, do jakiegoś punktu obsługi albo nie daj Boże do biura przy magazynie gdzieś na przedmieściach. Jak ktoś prowadzi jednoosobową firmę (np. sprzedaje coś na Allegro) to odbywanie codziennie takich wypraw szybko zakumuluje się do wielu zmarnowanych godzin. Ale wysyłka kurierem wcale nie musi być taka trudna.

Wysyłka kurierem dla amatorów

Jeżeli nadajesz paczkę kurierem po raz pierwszy, to InPost ma dla ciebie opcję Szybkie Nadania pozwalającą na bezproblemowe nadanie paczki kurierskiej z paczkomatu. Po prawidłowym spakowaniu paczki (pamiętaj, że skrytki w paczkomacie mają konkretne rozmiary i paczka musi się zmieścić do jednej z nich) wchodzisz na stronę InPost/SzybkieNadania i wypełniasz zamieszczony tam formularz.

System poprowadzi cię za rączkę przez cały proces, posiłkując się nawet obrazkami. Najpierw musisz wskazać, że interesuje cię nadanie paczki kurierem, a nie do paczkomatu (bo taka opcja też jest). Następnie wybierasz gabaryt paczki (czyli do której skrytki w paczkomacie się zmieści). Dalej podajesz dane swoje i odbiorcy. Jeżeli chodzi o ciebie, to te “dane” to tylko Imię, nazwisko, e-mail i nr telefonu. Dane odbiorcy muszą oczywiście zawierać dokładny adres dostawy. Na koniec musisz wybrać paczkomat (lub punkt obsługi paczek), w którym chcesz nadać przesyłkę. Możesz wpisać nr paczkomatu ręcznie, albo wybrać go z mapki. Przez cały czas z prawej strony będzie widoczne okienko z podsumowaniem twoich wyborów i wynikającą z nich ceną usługi (i miejscem na wpisanie kodu rabatowego).

Na koniec zostało jeszcze tylko zaakceptować regulamin i kliknąć “Przejdź do podsumowania”. Po sprawdzeniu na ekranie podsumowania, że wszystko się zgadza możesz przejść do płatności. Zostaniesz przekierowany do systemu płatności eCard, gdzie wybierzesz odpowiedni sposób płatności i zapłacisz. Po uiszczeniu opłaty będziesz mógł pobrać etykietę nadawczą w PDF, którą możesz wydrukować gdzie i kiedy Ci wygodnie.

Nakleiwszy etykietę na paczkę udajesz się do wybranego wcześniej Paczkomatu, na ekranie którego wybierasz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Skanujesz kod kreskowy z etykiety i wkładasz paczkę do skrytki, która się otworzy. Zamykasz skrytkę i po sprawie. Dostaniesz jeszcze maila i SMS z potwierdzeniem. Jeśli wybrałeś nadanie w Punkcie Obsługi Paczek to po prostu zanosisz tam przygotowaną przesyłkę i pracownik będzie już wiedział co z nią zrobić.

Wysyłka kurierem dla profesjonalistów

Jeżeli często nadajesz paczki i masz konto w Managerze Paczek InPost, to nie muszę ci chyba tłumaczyć jak wypełnić formularz. Więc dodam tylko, że InPost daje ci opcję nadania paczki w paczkomacie lub odebrania jej przez kuriera, który przyjedzie po nią do ciebie. W obu przypadkach paczka może zostać dostarczona pod wskazany adres lub do wybranego paczkomatu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA