Zamknij
REKLAMA

Wybieramy Karnisze - czyli które modele zasługują na szczególną uwagę

15:59, 12.02.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Moda na stylowe aranżacje okienne nigdy nie przemija. Zmienia się jedynie ich wygląd. Dlatego dobierając produkty do ich przygotowania, szczególną uwagę należy zwrócić na karnisze.

Obecnie producenci oferują modele, które zachwycają swoją nowoczesną formą. Jak rozpoznać takie karnisze? Czym się wyróżniają i w jaki sposób dobrać je idealnie do wystroju danego pomieszczenia?

Nowoczesne karnisze – jak je rozpoznać w ofercie producentów?

Nowoczesne karnisze to przede wszystkim minimalistyczna forma. Składają się one z pojedynczego lub podwójnego drążka, wsporników oraz żabek mocowanych na kołach. Całość robi bardzo ciekawe wrażenie. Do tego można dobrać odpowiednie zakończenie karnisza. Nowoczesne modele wyróżniają się prostymi zakończeniami np. w formie walca, kwadratu czy kuli. Są one też wykonywane zazwyczaj w całości z metalu lub z połączenia metalu i drewna. Można też zdecydować o sposobie wykończenia produktu. Do współczesnych aranżacji będą pasowały zarówno karnisze wykończone na wysoki połysk, jak i matowe czy szczotkowane. Produkty te dostępne są też w wielu kolorach, szczególnie jeśli chodzi o modele z elementami drewnianymi. Dzięki czemu można o wiele lepiej dobrać je do wystroju wnętrza, w którym będą zamocowane.

 

Jakie modele nowoczesnych karniszy zasługują na szczególną uwagę?

Obecnie najpopularniejsze są karnisze o lekkiej formie, która nie przytłacza wnętrza. Drążki w nich mają stosunkowo niewielką średnicę w porównaniu do modeli modnych jeszcze kilka lat temu. Doskonałym przykładem może być tutaj linia karniszy Neo marki Karnix. Szczególnie ciekawie prezentują się modele Bella. Są one dostępne w kilku wersjach – czarnej, białej, a także stalowej. Można też wybierać pomiędzy wersją pojedynczą i podwójną. Elementem, który nadaje ciekawego wyglądu, jest tutaj zakończenie. Będzie ono pasować niemal do każdej aranżacji wnętrza.

Do pomieszczeń inspirowanych stylami klasycznymi, a także skandynawskim czy loftowym można dobrać karnisze, które będą wykonane z połączenia metalu i drewna. Tutaj przykładem może być linia karniszy Neo Prestige. Również one dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Wszystkie modele można zobaczyć na stronie cenionego producenta karniszy, firmy Karnix - https://www.karnix.pl/linia-neo.html.

W jaki sposób dobrać karnisz do wybranego pomieszczenia?

Wybór modelu karnisza powinien być uzależniony od tego, jaki wystrój będzie panować w danym pomieszczeniu. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego stylistykę oraz dominującą kolorystykę. Warto też zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia. Do niewielkich wnętrz polecane są modele węższe i jasne. Natomiast w dużych przestrzeniach dobrze będą wyglądały także karnisze w ciemnych kolorach np. czarne lub ciemnobrązowe.

Warto też pamiętać o dobraniu odpowiednich wsporników oraz kołków, na jakich będzie zamontowany karnisz. Tutaj trzeba brać pod uwagę wagę samego karnisza oraz tekstyliów, które będą na nim zawieszone. Obecnie odchodzi się od ciężkich tkanin na rzecz lekkich i zwiewnych materiałów naturalnych. Dzięki czemu karnisze nie muszą być już tak masywne, jak dawniej.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone