Zamknij
REKLAMA

Kominki to bezpieczeństwo, wydajność i wygoda – dlaczego?

13:32, 07.02.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Współczesne kominki są zdecydowanie bardziej wydajne niż te, z których pracy korzystaliśmy jeszcze kilkanaście lat temu. Wynika to przede wszystkim z ich nowoczesnej budowy i zastosowanych materiałów. Co konkretnie zasługuje na uwagę? Oto elementy powodujące, że piece kominkowe grzeją jeszcze lepiej!

Płyta żaroodporna do kominka – ważna część całości

Bardzo istotną rolę odgrywa płyta żaroodporna do kominka. Jej zadaniem jest izolacja termiczna ścianek takiego pieca. Równocześnie służy ona jako jego obudowa. Mamy tu bardzo praktyczne rozwiązanie. Od wewnętrznej strony materiały te poddawane są wysokim temperaturom. Jednocześnie zewnętrzna strona nie nagrzewa się tak bardzo i pozostaje w bezpiecznej dla domowników temperaturze. Plusem jest tu łatwy montaż płyt żaroodpornych – wystarczy mieć najprostsze narzędzia stolarskie, np. piłkę do drewna.

Żeliwo i stal a efektywność spalania

Nowoczesne kominki w sposób maksymalny mogą wykorzystać energię wytworzoną podczas spalania drewna. Jest tak dzięki elementom, które zrobione są z żeliwa. Można tu wymienić: ruszt, płytę górną oraz drzwi. Cennym materiałem jest również stal. Robi się z niej komorę spalania i korpus pieca. Takie rozwiązanie sprawia, że piec może pracować bez problemu w bardzo wysokich temperaturach. Jednocześnie mamy tu zapewnioną jeszcze lepszą jakość spalania.

Łatwe do utrzymania w czystości – zadbaj o swoją wygodę

Niektóre z pieców posiadają specjalnie wyprofilowaną płytę dolną. Dzięki temu komora spalania jest głębsza. W efekcie może pomieścić w sobie większą ilość drewna. Nie jest konieczne częste podkładanie szczap do paleniska. Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na przykład na wypoczynek lub miłą rozmowę w gronie najbliższych.

Wygodę zapewnia także montowany w nowoczesnych kominkach wyjmowany ruszt oraz pojemnik, w którym gromadzi się popiół. W ten sposób jeszcze łatwiej można utrzymać w czystości takie urządzenie. Na uwagę zasługuje ponadto system czystej szyby, który dotyczy przeszkleń nowoczesnych wkładów. Jak to działa? Kurtyna powietrza odgradza szybę od paleniska. W efekcie nie dochodzi do jej zabrudzenia.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone