Zamknij
REKLAMA

Firmowy wyjazd integracyjny - jak go zorganizować?

13:39, 31.01.2020 | materiały partnera

Pracodawcy w ostatnim czasie coraz większą uwagę zaczynają przykładać do atmosfery, jaka panuje w miejscu pracy. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy jest to małe biuro księgowe w Poznaniu, czy duża kancelaria w samym centrum Londynu. Jest tak, ponieważ otoczenie ma duży wpływ na produktywność pracowników, jeśli więc czują się oni dobrze przychodząc do pracy - cały biznes może na tym wiele zyskać.

Jednym ze sposobów pozwalających na zadbanie o relacje między współpracownikami są wyjazdy integracyjne, które stają się coraz popularniejsze. Oczywiście to czy firma może sobie pozwolić na krótki wypad za miasto, czy zagraniczną wycieczkę dla pracowników zależy w dużej mierze od rodzaju prowadzonej działalności oraz jej rozmiarów, jednak nawet z ograniczonym budżetem możliwe będzie zorganizowanie ciekawej imprezy pełnej atrakcji.

Kierunek

Wybór miejsca na firmowy wyjazd jest bardzo istotny. Wybranie lokalizacji znajdującej się dość blisko, lub przynajmniej na terenie kraju, pozwoli na ograniczenie kosztów. Warto jednak rozejrzeć się również za ciekawymi ofertami zagranicznymi, ponieważ często zdarzają się atrakcyjne promocje dla zorganizowanych grup, które pozwolą na skorzystanie ze świetnej okazji. Takie wyjazdy należy jednak planować z wyprzedzeniem, tak by wszyscy zainteresowani mieli czas również na sprawy formalne, jak wyrobienie paszportu czy zadbanie o ubezpieczenie. Szczególnie ta druga kwestia jest warta uwagi, mimo że często bywa pomijana w czasie planowania podróży. To, że opłacamy składki w Polsce, nie znaczy, że nasze ubezpieczenie zdrowotne w UK, czy innym kraju, do którego się udajemy, również będzie obowiązywać w takim samym zakresie.

Zajęcia

Jak sama nazwa wskazuje, wyjazd integracyjny ma na celu zintegrowanie całego zespołu, dlatego dobrym pomysłem może być wcześniejsze zaplanowanie zajęć grupowych dla wszystkich pracowników. Ważne jest również poinformowanie o dostępnych możliwościach z wyprzedzeniem lub nawet zapytanie zainteresowanych osób o sugestie. Nie warto zostawiać takich rzeczy na ostatnią chwilę, ponieważ część aktywności nie będzie odpowiadała wszystkim. Na przykład zimowy wyjazd w góry niesie ze sobą konieczność zadbania o niezbędne akcesoria narciarskie, ale może zdarzyć się też tak, że któraś z osób uczestniczących w wyjeździe nie będzie w stanie uczestniczyć w takich zajęciach ze względów zdrowotnych. Jeśli nie chcemy rezygnować ze swoich początkowych założeń, najlepiej zapewnić przynajmniej jakieś alternatywne rozwiązania, tak by nikt nie poczuł się wykluczony.

Skorzystaj z pomocy

Organizacja takiego wyjazdu może stać się skomplikowana. Uwzględnienie potrzeb i oczekiwań dużej grupy osób nie jest łatwe i szybko może przerosnąć kogoś, kto nie ma doświadczenia w takich zagadnieniach. Jeżeli więc czujemy, że nie jesteśmy w stanie skutecznie zaplanować firmowej integracji, najlepiej przekazać to zadanie komuś, kto się na tym zna. Może to być jeden z pracowników, który świetnie odnajduje się w sprawach organizacyjnych. Istnieje jednak również możliwość znalezienia firmy, której usługi polegają właśnie na organizowaniu podobnych wydarzeń. W ten sposób zyskamy pewność, że wszystko pójdzie, jak należy, ponieważ wszystkie przygotowania znajdują się w rękach doświadczonych specjalistów.

Mimo że wyjazd integracyjny ma na celu właśnie integrację i wprowadzenie do zespołu dobrej atmosfery, nie można zapominać, że wiąże się też z kosztami. Żeby nie odbił się negatywnie na finansach firmy, najlepiej już na samym początku określić budżet, w jakim musimy się zmieścić. Dobrym rozwiązaniem może być również połączenie takiego wyjazdu z organizacją szkoleń, które przydadzą się po powrocie do pracy. Najważniejsze jest jednak ustalenie, jakie dokładnie są nasze potrzeby i oczekiwania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone