Zamknij
REKLAMA

Jakie modele rowerów są obecnie najpopularniejsze?

14:34, 22.07.2022 | .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Na rynku dostępnych jest wiele różnych odmian rowerów, z których każdy jest dostosowany do innego zestawu wymagań i sytuacji, w szczególności terenu. Sklepy rowerowe oferują niezliczone typy i konfiguracje rowerów, wybór tego idealnego dla siebie jest więc nieco utrudniony. Znajomość ich pomoże wybrać taki rower, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom i zapewni nam satysfakcję na lata.

Rower górski

To jeden z najczęściej wybieranych modeli przez dorosłych. Ma świetne układy hamulcowe i funkcje amortyzujące, które pozwalają mu z łatwością radzić sobie z dużymi wybojami, kamieniami, drogami gruntowymi, korzeniami i koleinami. Rowery górskie są tak zbudowane, aby radzić sobie w bardziej stromym terenie, dlatego często mają niższe biegi niż większość innych rowerów szosowych. Często wyposażone są w opony z bieżnikiem 26 lub 29 cali, co czyni je doskonałymi do radzenia sobie z przeszkodami i luźnym błotem. Obejmują one również wytrzymałe komponenty i ramy, płaską kierownicę i zawieszenie, aby pomóc rowerzystom w poruszaniu się po stromym górskim terenie.

Rower szosowy

Rowery szosowe wyróżniają się obniżoną kierownicą i cienkimi oponami. Aby uzyskać aerodynamiczną postawę, wygięta w dół kierownica jest na ogół dość lekka. Ze względu na lekką ramę ten rodzaj roweru jest idealny do różnych zastosowań na nawierzchniach, takich jak wyścigi, rekreacyjne wycieczki, jazda fitness, długie dystanse i codzienne dojazdy do pracy. Ogromne, cienkie opony pozwalają mu ślizgać się po różnych terenach bez wysiłku. Rower szosowy to najlepsza opcja, jeśli zależy nam przede wszystkim na prędkości, różnych pozycjach dłoni i pozycji podczas jazdy oraz efektywnym przekazywaniu energii, aby ruszyć rowerem do przodu.

Rower trekkingowy

Rower trekkingowy to rower turystyczny z kołami 26” lub 28” służący do jeżdżenia po drogach utwardzonych i naturalnych nawierzchniach podczas wycieczek rowerowych trwających od co najmniej kilku godzin do kilkunastu dni. Rower trekkingowy może mieć zamontowany bagażnik i sakwy przednie oraz tylne, mieszczące wyposażenie rowerzysty na nawet kilkudniową wycieczkę pod namiot. Z pełnym bagażem może ważyć nawet od 30 do 50 kg.

Rower elektryczny

Rower elektryczny to nowoczesna alternatywa dla roweru tradycyjnego. W odróżnieniu od klasycznych jednośladów, rowery elektryczne wspomagają jazdę przy pomocy silnika elektrycznego wbudowanego w koło. Rower elektryczny porusza się bezszelestnie i umożliwia jazdę bez zbędnego wysiłku rowerzysty. Rowery elektryczne są powszechnie używane na świecie - korzystają z nich zarówno starsi, jak i młodsi użytkownicy. Rowery elektryczne to idealny środek do poruszania się po zatłoczonej przestrzeni miejskiej oraz doskonały pomysł na rekreację.

Szukasz roweru dla siebie? Odwiedź roweroweprzymorze.pl i zapoznaj się z naszą ofertą!

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%