Zamknij
REKLAMA

Czy inwestowanie w kryptowaluty nadal jest dobrą opcją w 2022 roku?

08:02, 26.04.2022 | .
Skomentuj Foto; Canva

W dzisiejszych czasach każdy zainteresowany inwestowaniem jest nieustannie bombardowany informacjami i szumem na temat kryptowalut. Ogromna wartość, jaką niektóre z tych walut osiągnęły w ciągu ostatnich kilku lat, oraz niektóre dobrze znane przypadki wielkich fortun zebranych z dnia na dzień w wyniku inwestycji kryptograficznych, sprawiły, że tysiące ludzi na całym świecie zdecydowało się zainwestować w kryptowaluty .

Należy jednak pamiętać, że inwestowanie w wirtualne waluty, takie jak Bitcoin lub Ethereum to nie to samo, co inwestowanie na giełdzie lub w zwykły biznes. Aby uniknąć wielu błędów w inwestowaniu w kryptowaluty, można rozważyć oprogramowanie. Na przykład robot handlowy stworzony w oparciu o sztuczną inteligencję – Bitcoin Trader. Aplikacja pomaga początkującym i doświadczonym traderom inwestować w kryptowaluty.

Ważne jest, aby znać grunt, po którym stąpasz i unikać błędów innych ludzi.

Najgorsze błędy przy inwestowaniu w kryptowaluty

Każda inwestycja to ryzyko. Jest to coś, o czym wie większość doświadczonych inwestorów i powinni zdawać sobie sprawę również ci, którzy dopiero zaczynają swoją aktywność w tym ekscytującym świecie.

Bez względu na to, w co inwestujesz, zawsze istnieje ryzyko utraty inwestycji. W dziedzinie kryptowalut jest to szczególnie prawdziwe.

Uważaj na inwestowanie wszystkich swoich pieniędzy w kryptowaluty. Nie rób tego. Nie bądź jednym z tych entuzjastów, którzy zwracają uwagę tylko na momenty, w których Bitcoin rośnie, zapominając o momentach dużych spadków.

Jest takie zdanie, które podsumowuje to, co powinieneś zrobić: zainwestuj tylko tyle pieniędzy, ile możesz stracić. To najlepsza rada, jaką możesz uzyskać.

Nie kupuj złej kryptowaluty. Może to być mylące, ale istnieją inne kryptowaluty, które używają słowa „bitcoin”, ale nie są oryginalnym Bitcoinem. Zdziwiłbyś się, ile osób zainwestowało niewłaściwie z powodu mylącej nazwy waluty.

Inwestowanie w jedną kryptowalutę jest również często jednym z najczęściej powtarzających się błędów. Prawdopodobnie słyszałeś o Bitcoinie, Ethereum, Dogecoinie i Litecoinie. Posiadanie zdywersyfikowanego portfela to coś, co polecą wszyscy eksperci. Niektórzy zwracają nawet uwagę, że warto postawić trochę pieniędzy na mniej znane i bardziej obiecujące kryptowaluty.

Niedawno mój niemiecki inwestor stracił 200 milionów dolarów w Bitcoinie. Czy wiesz co się stało? Po prostu zgubił hasło do swojego cyfrowego portfela…

To częstszy błąd, niż możesz sobie wyobrazić. Niektóre szacunki mówią, że 20% wszystkich Bitcoinów jest zamkniętych w portfelach, których właściciele zapomnieli hasła. Niewiarygodne, ale prawdziwe!

Trzeba być bardzo ostrożnym, gdy informuje się o trendach na rynku kryptowalut. Kilka tweetów Elona Muska sprawiło, że tysiące ludzi zainwestowało w Dogecoina. Niektórym udało się zarobić trochę pieniędzy, ale zdecydowana większość straciła po tym, jak wartość tej kryptowaluty gwałtownie spadła.

Ważne jest, aby Twoje inwestycje opierały się na danych i statystykach, a nie tylko na wiadomościach i opiniach celebrytów czy bogatych ludzi, którzy lubią bawić się rynkami, jakby byli ekonomicznymi bogami.

Pamiętaj, że inwestowanie w kryptowaluty to coś stosunkowo nowego i pełnego możliwości, ale także pułapek i przeszkód, które starają się wykorzystać zainteresowanie drobnych inwestorów. Nie wszystko złoto, co się świeci.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

czaroczaro

1 1

Trochę śliski temat. Wolę jednak bezpieczniejsze sektory nadzorowane przez knf np. otwarte fundusze inwestycyjne, gdzie zarabiam z powodzeniem z pomocą doradcy zarabiajmypl i nie są to żadne piramidy finansowe, których twórca może w każdej chwili zawinąć się z gotówką. 12:03, 16.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

0 1

bólszit 12:10, 16.05.2022


REKLAMA
0%