Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto wynająć wózek widłowy?

09:35, 11.01.2022 | materiał partnera

Wypożyczenie wózka widłowego staje się coraz popularniejszą usługą wśród polskich przedsiębiorców. Nowy czy używany wózek widłowy? Jak wybrać odpowiednie pojazdy, żeby nie stracić budując własną flotę?

Wózek widłowy dopasowany do potrzeb twojego przedsiębiorstwa

Każdy zakład pracy ma indywidualne zapotrzebowania co do użytkowanego sprzętu. Zakup lub wynajem wózków widłowych do firmy wymaga rozważenia kilku kluczowych kwestii, które mają znaczący wpływ na efektywność użytkowania całej floty. Korzystając z usług wypożyczalni FLT Grupa otrzymasz kompleksową pomoc od wykwalifikowanych ekspertów. Doradca odpowie na wszystkie twoje pytania i zarekomenduje wózek o najlepszych parametrach technicznych dostosowanych do wymagań firmy. Możesz wynająć zarówno nowy, jak i używany wózek widłowy.

Wypożyczenie wózka widłowego a serwis

Usługi serwisowe dla wózków widłowych są nieuniknione. Wykorzystywane urządzenia transportu bliskiego muszą być utrzymywane w prawidłowym stanie technicznym. Jest to związane z wymogami stawianymi przez Urząd Dozoru Technicznego. Regularny serwis i konserwacja wózka widłowego gwarantują bezpieczeństwo operatora oraz długą żywotność sprzętu.

Płynność produkcji, dystrybucji i magazynowania jest kluczowa. Nagła awaria wózka widłowego może spowodować niemałe problemy. Niewłaściwa obsługa wózka widłowego i długotrwałe przeciążenia mogą doprowadzić do tego, że wózek widłowy odmówi posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Może dojść do uszkodzenia układu kierowniczego, skrzyni biegów, wycieku z układu hydraulicznego lub wytarcia prowadnic masztu. Dzięki skorzystaniu z usług wypożyczalni wózków widłowych kwestie serwisowe zostaną powierzone wypożyczalni, a ty będziesz mógł się skupić na strategicznych celach swojej firmy.

Wynajem krótkoterminowy lub długoterminowy

W zależności od potrzeb i aktualnej sytuacji twojego zakładu pracy możesz wybrać jedną z dwóch najpopularniejszych opcji wynajmu wózków widłowych – wynajem krótkoterminowy (STR) lub wynajem długoterminowy (LTR).

Skorzystanie z krótkoterminowego rodzaju wynajmu wózka stanowi dobrą odpowiedź na szybkie zmiany i nagłe sytuacje, w których nie obejdzie się bez kolejnego wózka widłowego. Wynajem krótkoterminowy wózków widłowych sprawdzi się w szczególności w przypadku nagłej awarii innego pojazdu lub pilnego rozładunku. Jeżeli ruch w twojej branży wzrósł jedynie chwilowo – zamiast przeznaczać sporą kwotę na zakup nowego lub używanego wózka widłowego warto poważnie rozważyć możliwość wypożyczenia sprawdzonej jednostki na krótki czas.

Dzięki długoterminowemu wynajmowi wózków widłowych jako przedsiębiorca możesz uniknąć przeznaczenia dużych nakładów finansowych na jednorazowy zakup floty wózków widłowych, a zachowane środki wykorzystać na realizację strategicznych celów i dalszy rozwój firmy. Wózek widłowy tak jak każdy inny pojazd traci na wartości wraz z upływem czasu i ciągłą eksploatacją. Skorzystanie z wynajmu umożliwia uniknięcie tego negatywnego dla przedsiębiorców zjawiska.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%