Zamknij
REKLAMA

Lekarz medycyny pracy w Poznań – gdzie go szukać?

09:42, 26.11.2021 | .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Lekarz medycyny pracy zajmuje się kwalifikacją zdrowotną przyszłego pracownika na określone stanowisko. Poza tym jest osobą uprawnioną do wystawiania orzeczeń studentom, a także uczniom, którzy chcą kształcić się w konkretnym kierunku i podejmować określoną aktywność zawodową

Lekarz medycyny pracy – jak wygląda wizyta?

Wiele osób zastanawia się jak wygląda wizyta u lekarza medycyny pracy i jakie konkretnie badania przeprowadza medyk o tej specjalizacji. Wszystko uzależnione jest od tego, na jakie dokładnie stanowisko aplikujemy. W większości przypadków wymagane są ogólne badania krwi oraz moczu.

Jeśli przyszła praca związana będzie z koniecznością wykonywania swoich obowiązków przy użyciu komputera lekarz medycyny pracy od ręki skieruje nas także do okulisty, który wykona badanie wzroku. W przypadku stwierdzenia konieczności noszenia okularów, pracodawca będzie zobowiązany do częściowego pokrycia kosztów ich zakupu.

Z kolei, gdy przyszłe zatrudnienie dotyczy stanowiska, którego piastowanie odbywać będzie się w hałasie lub przy obsłudze specjalnych maszyn, zostaniemy skierowani do neurologa i laryngologa.

Lekarz medycyny pracy w Poznaniu – prywatnie czy na NFZ?

Medycyna pracy w Poznaniu prosperuje bardzo prężnie. W końcu to duże miasto z ogromną liczbą specjalistów, także w tej dziedzinie. Warto pamiętać, że wizyta u lekarza medycyny pracy może odbywać się w ramach NFZ lub prywatnie. Najczęściej wybierana jest ta druga opcja, przy czym pamiętajmy, że obowiązek sfinansowania prywatnej wizyty u lekarza medycyny pracy spoczywa na przyszłym pracodawcy, który zwykle prosi o dostarczenie faktury lub rachunku.

Lekarz medycyny pracy – Poznań

Chcąc uniknąć kolejek i szybko dostać się do lekarza medycyny pracy prywatnie w Poznaniu, warto postawić na sprawdzone placówki, jak np. Centrum Medyczne NeoMedica. Jeśli potrzebujesz lekarza, który przeprowadzi badania wstępne do pracy lub badania okresowe, które są wymagane zwykle co 2-4 lata (w zależności od stanowiska) zajrzyj do oferty Neomedica.pl/Lekarz-medycyny-pracy–Poznań. Lekarz medycyny pracy w Poznaniu wykona także badania osobom ubiegającym się o prawo jazdy kategorii A lub B.

Wizyta u lekarza medycyny pracy nie wymaga szczególnego przygotowania. Podczas jej trwania specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad i wykonuje podstawowe badania, jak np. osłuchanie klatki piersiowej pacjenta, pomiar ciśnienia krwi, a także prowadzi analizę wyników krwi i moczu. Może także zasugerować wizytę u innego specjalisty, jeśli uzna to za zasadne.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%