Zamknij
REKLAMA

Kolagen w ciąży – zadbaj o swój wygląd i nie daj się rozstępom!

11:25, 24.11.2021 | .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

W czasie ciąży kobiece ciało zmienia się. Zmieniają się też nasze priorytety. W tym czasie wszystko co robimy, robimy z myślą o dziecku, czasem nawet przestajemy zwracać uwagę na siebie. Zawsze jednak warto pamiętać o swoim dobrym samopoczuciu i wyglądzie, zwłaszcza kiedy ciało przechodzi przez nie zawsze dobre zmiany.

W trakcie ciąży większość kobiet zauważa, że ich wygląd poprawił się. Cera, włosy, paznokcie wyglądają rewelacyjnie. Jest to zasługa żeńskich estrogenów. Do mniej pozytywnych zmian dotyczących skóry należą znane doskonale (niestety...) rozstępy. Miejsca, w których rozstępy pojawiają się najczęściej to brzuch, uda, biodra i piersi. Są wynikiem rozciągania skóry w czasie ciąży. Rozstępy wyglądają jak podłużne pasma, z początku czerwonawe (wtedy jest najłatwiej się ich pozbyć), potem coraz bledsze i przemieniające się w formę blizn. Może rozstępy nie są największym medycznym problemem, ale są mało estetyczne i na pewno mogą wpływać na samoocenę. Po ciąży częstym problemem staje się także luźna skóra na brzuchu. Niektóre kobiety mogą doświadczyć również przebarwień.

Kolagen na rozstępy w ciąży

Na rozstępy będą pomocne masaże i specjalne kosmetyki. Z pomocą na tego typu problemy przychodzi też kolagen w ciąży i po ciąży. Kolagen to białko, które jest jednym z głównych budulców organizmu. Buduje także skórę. To kolagen powoduje, że skóra jest jędrna, gładka i elastyczna. Kolagen naturalny, który znajduje się w organizmie ma także wpływ na kości czy chrząstki, włosy i paznokcie.

Kolagen naturalny na rozstępy w ciąży to bardzo dobry pomysł. Poprawia on elastyczność i jędrność skóry. Taka skóra o wiele lepiej radzi sobie z rozciąganiem. Z kolei większa jędrność pomoże uchronić skórę na brzuchu przed za dużą wiotkością.

Wpływ na włosy i na chrząstki

Włosy w czasie ciąży często wyglądają jak marzenie. Szkoda, że ten stan nie trwa wiecznie. Po narodzinach dziecka, zwykle ich stan się pogarsza: tracą swoją moc i zaczynają w większych ilościach wypadać. Tracą także swój blask. Tutaj znowu może pomóc kolagen w ciąży i w czasie karmienia. Organizm wykorzystuje aminokwasy z kolagenu do wsparcia cebulek i wzrostu włosów. Włosy stają się mocniejsze i lepiej wyglądają.

Trzeba wspomnieć o kolejnym zastosowaniu kolagenu. Jeden z jego rodzajów buduje chrząstki w stawach. Dlaczego jest to istotne nie trzeba przekonywać żadnej kobiety, która najpierw nosiła dodatkowe kilogramy pod sercem, a potem na rękach. Warto wspomagać chrząstki, by były w dobrym stanie i dobrze znosiły tę, jakby nie patrzeć, fizyczną pracę.

Jaki kolagen w ciąży?

Najważniejsze jest jedno. Jeśli chcemy wspomóc swój organizm i stosować kolagen w tabletkach w ciąży to trzeba wybrać taki, który będzie bezpieczny. Nie każdy produkt na rynku może się pochwalić badaniami pod tym kątem. Jednym z tych, który został sprawdzony i wręcz opracowany właśnie dla mam jest Class A Collagen Dla Mamy od Noble Health. Jego podstawą jest kolagen rybi. Kolagen morski jest łatwo przyswajalny i swoją budową zbliżony do ludzkiego kolagenu. Taki kolagen naturalny na rozstępy w ciąży może być więc dobrym wsparciem dla skóry. W Class A Collagen Dla Mamy znajdują się także proantocyjanidyny z pestek winogron dbające o stan skóry, czy bardzo istotne dla zdrowych włosów, skóry i paznokci minerały: cynk i selen.

Najbardziej istotne jest jednak to, że Class A Collagen Dla Mamy może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące mamy. Potwierdziła to przeprowadzona ekspertyza toksykologiczno-farmakologiczna. Wskazano w niej dobre efekty jakie daje kolagen morski, jak też inne składniki. Można więc stosować taki kolagen w tabletkach w ciąży.

Ciąża i czas karmienia piersią to piękny czas, chociaż na pewno nie zawsze łatwy. Poświęcamy wtedy wszystko dla dziecka, a same często odsuwamy swoje potrzeby na drugi plan. Niepotrzebnie, ponieważ można te 2 rzeczy połączyć: troszczyć się o dziecko i dbać o swój wygląd, ponieważ to z pewnością poprawi nasze samopoczucie. A nasze szczęście odczuje także i dziecko.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%